Fotbal

Boruc ukázal fanouškům vztyčený prostředník. Jeho trest je minimální

Gólmana Celtiku Glasgow přišlo vulgární gesto, kterým počastoval příznivce konkurenčního Glasgow Rangers, ještě poměrně lacino.

Boruc se urážlivého posunku dopustil 31. srpna během glasgowského derby a usvědčen byl pomocí fotografií. Skotská fotbalová asociace (SFA) se rozhodla hráče dodatečně potrestat a vyměřila mu “neuvěřitelnou“ pokutu. Boruc musí zaplatit 500 liber (15 tisíc Kč).

Každému stejným metrem. Ale za jakou cenu?

Rozhodně se čekal vyšší trest – polský brankář se podobným způsobem neprojevil poprvé. SFA se však držela v zajetých kolejích a postupovala stejně jako loni, kdy byl po utkání s Aberdeenem za stejnou věc potrestán gólman Dundee United Lukasz Zaluska, shodou okolností také Polák.


“Snažili jsme se postupovat co nejspravedlivěji. Ale je jasné, že stejná pokuta zasáhne každého jinak. Rozdělovat pokuty podle výše příjmu by asi nebylo správné,“ naráží prezident SFA George Peat na fakt, že Boruc bere v Celtiku jistě mnohonásobně více než Zaluska v Dundee.


"Doufáme, že si Boruc i tak vezme ze svého jednání poučení a podobné incidenty se nebudou opakovat,“ přidal Peat důrazně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události