Hokej

Jan Marek má na dosah rekord v KHL

Český hokejista Jan Marek v Magnitogorsku exceluje. Trefil se již v šesti zápasech v řadě a pokud se trefí i v sedmém, připíše si na své konto rekord.

Marek není taková mediálně známá hvězda jako Jaromír Jágr, ale jeho výkony mluví za vše. Bývalý hráč Třince a Sparty vede s 29 body bodování KHL a je také nejlepším střelcem druhé nejprestižnější hokejové soutěže. A nyní se může nesmazatelně zapsat do análů  ruského sportu. Pokud totiž vstřelí i v příštím zápase branku, bude prvním hokejistou v historii, který v KHL (a také bývalé ruské Superlize) vsítí v sedmi zápasech za sebou gól.

Devět branek v šesti utkáních

Už šest utkání platí u rodáka z Jindřichova Hradce, že co zápas, to branka. Během posledních šesti duelů jich nasbíral celkem devět. Naposledy se v soutěžním utkání Kontinentální hokejové ligy Marek prosadil 19. října v duelu s Atlantem Mytišči a to hned dvakrát. I díky těmto zásahům se přiblížil k rekordu, jenž drží Alexandr Koreškov. Kazašský útočník ho získal také v dresu Magnitogorsku, ale ještě v předchůdci soutěže KHL ruské superlize. V sezoně 1998-1999 v sedmi po sobě jdoucích zápasech dal celkem devět gólů.


Ještě před Markem se k rekordu přiblížil v sezoně 2006-2007 forvard Alexej Morozov z týmu Ak Bars Kazaň. Ten se také trefil v sedmi po sobě jdoucích utkáních, ale "jen“ osmkrát.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.