Hokej

Jan Marek má na dosah rekord v KHL

Český hokejista Jan Marek v Magnitogorsku exceluje. Trefil se již v šesti zápasech v řadě a pokud se trefí i v sedmém, připíše si na své konto rekord.

Marek není taková mediálně známá hvězda jako Jaromír Jágr, ale jeho výkony mluví za vše. Bývalý hráč Třince a Sparty vede s 29 body bodování KHL a je také nejlepším střelcem druhé nejprestižnější hokejové soutěže. A nyní se může nesmazatelně zapsat do análů  ruského sportu. Pokud totiž vstřelí i v příštím zápase branku, bude prvním hokejistou v historii, který v KHL (a také bývalé ruské Superlize) vsítí v sedmi zápasech za sebou gól.

Devět branek v šesti utkáních

Už šest utkání platí u rodáka z Jindřichova Hradce, že co zápas, to branka. Během posledních šesti duelů jich nasbíral celkem devět. Naposledy se v soutěžním utkání Kontinentální hokejové ligy Marek prosadil 19. října v duelu s Atlantem Mytišči a to hned dvakrát. I díky těmto zásahům se přiblížil k rekordu, jenž drží Alexandr Koreškov. Kazašský útočník ho získal také v dresu Magnitogorsku, ale ještě v předchůdci soutěže KHL ruské superlize. V sezoně 1998-1999 v sedmi po sobě jdoucích zápasech dal celkem devět gólů.


Ještě před Markem se k rekordu přiblížil v sezoně 2006-2007 forvard Alexej Morozov z týmu Ak Bars Kazaň. Ten se také trefil v sedmi po sobě jdoucích utkáních, ale "jen“ osmkrát.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události