Sport

Záhrobské úvodní závod sezony nevyšel, skončila v prvním kole

Česká lyžařka Šárka Záhrobská se v premiérovém závodu lyžařského světového poháru v rakouském Söldenu nedostala do finále.

Ve své slabší disciplíně, obřím slalomu, ztratila na vítězku prvního kola Tanju Poutiainenovou z Finska téměř čtyři sekundy. Neuspěla ani druhá z českých lyžařek ve startovní listině Petra Zakouřilová, která nedokončila první kolo. Nedařilo se také Veronice Zuzulové ze Slovenska. Se ztrátou necelých tří sekund rovněž neprošla sítem prvního kola.


Úvodní obří slalom sezony vyhrála Rakušanka Kathrin Zettelová. Druhá skončila Tanja Poutiainenová z Finska a třetí další Rakušanka Andrea Fischbacherová. Dvaadvacetiletá Zettelová byla po prvním kole na druhém místě za Poutiainenovou, ale ve druhé části zajela nejrychlejší čas a vyhrála.

Prodá Záhrobská fyzičku v dalších závodech?

Podle svých vlastních slov se česká mistrině světa ve slalomu cítí fyzicky nejlépe ve své kariéře, čemuž vděčí za tvrdou letní přípravu. I proto si před nadcházející sezonou neklade nikterak malé cíle.


"Dostala jsem se do třicítky v superobřím slalomu, což znamená lepší startovní číslo, toho je třeba využít. Budu jezdit slalomy, obří slalomy, superobří slalomy a kombinace. Sjezdy určitě ne, snad jen tréninkově, kvůli kombinaci," vysvětlila Záhrobská.


V neděli čeká v tomto rakouském zimním středisku obří slalom také muže. Celkové vítězství ve Světovém poháru obhajují Američané Lindsey Vonnová a Bode Miller.

Obří slalom SP:

1. Zettelová (Rak.) 2:22,99, 2. Poutiainenová (Fin.) +0,98, 3. Fischbacherová (Rak.) +1,48, 4. Karbonová (It.) +1,51, 5. Gutová (Švýc.) +1,54, 6. Pietilae-Holmnerová (Švéd.) +1,57, 8. Pärsonová (Švéd.) +1,58, 9. Vonnová +2,17, 10. Acottová (obě USA) +2,42.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události