Fotbal

V Jablonci už fotbalu nevládne radnice, klub hledá akcionáře

Jablonecká radnice se dobrovolně vzdala většiny procent akcií ve fotbalovém klubu FK BAUMIT. Informace přinesly oficiální stránky severočeského klubu.

Jablonecká radnice se dobrovolně vzdala možnosti blokovat v budoucnosti dění ve fotbalovém klubu FK BAUMIT. Dosud vlastnilo 34 % procent akcií město. Podílet se na pojistném podle rozhodnutí zastupitelů nebude.

Radnice je nejednotná

Celou částku pojištění tak musí uhradit majoritní vlastník. Po přepočtu základního kapitálu tak městu zůstanou dvě až tři procenta akcií. “Je škoda, že to pouštíme, když není vyjasněna dlouhodobá koncepce podpory sportu. Já bych to nedopustil,“ konstatoval bývalý starosta a současný opoziční zastupitel Jiří Čeřovský.


Zcela opačného názoru je současný starosta Petr Tulpa: “Nepřijali jsme pouze navýšení jmění. Jediné, čeho jsme se zbavili, je blokační titul. Stále jsme ale vlastníky objektu a budeme rozhodovat, co s areálem bude. Co se bude dít vedle, nás příliš nezajímá.“

Pelta hledá zájemce

O možném nákupu akcií jabloneckého fotbalového klubu zpět do budoucna starosta určitě neuvažuje. S jejich prodejem či převodem na jiné vlastníky ale počítá majoritní vlastník Miroslav Pelta, který nyní musí vydat jeden a půl milionu na pojištění. “Mým cílem není dlouhodobě vlastnit většinu akcií klubu,“ potvrdil Pelta možnost ztráty majority.


Předpokládá, že se mu i v současné složité ekonomické době podaří najít takové firmy, které budou garantovat část prostředků ze svého rozpočtu na rozvoj fotbalu. Krok města, neuvolnit necelý půl milion korun, Peltovi nevadí. “Cítím podporu, že se mnou budou chtít jednat o podpoře mládeže a podílení se na provozních nákladech,“ míní Pelta.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události