Hokej

Toronto poslalo českou naději Tlustého na farmu

Útočník celku zámořské NHL Toronto Maple Leafs Jiří Tlustý, který vyšel v úvodních sedmi zápasech nové sezony bodově zcela naprázdno, byl vedením klubu odeslán na farmu.

"Poslední dvě utkání jsem nehrál dobře," přiznal dvacetiletý český forvard, který v Torontu odehrál doposud 65 zápasů, ve kterých nasbíral 16 bodů za 10 branek a 6 asistencí. V sestavě Maple Leafs by měl Tlustého nahradit osmadvacetiletý Jeff Finger. Informoval o tom v sobotu list Toronto Star.


"Nedařilo se mu v poslední době plnit pokyny dle našich představ," odůvodnil Tlustého sešup na farmu generální manažer Cliff Fletcher a pozitivněji dodal: "Myslím, že by mu pár zápasů na farmě mohlo pomoci. Najde cestu zpátky do prvního týmu, tím jsem si jistý."


"Jirka je mladý hráč, kterému momentálně chybí sebevědomí," uvedl hlavní kouč Toronta Ron Wilson. "Je mu teprve 20 let, jednou může být důležitým článkem týmu. Budu ho i nadále určitě sledovat," dodal torontský trenér.

Totontu se opět nedaří

Tlustý také zřejmě kromě vlastních špatných výkonů doplatil i na mizerné výsledky celého tým. Tradiční kanadský klub má po sedmi zápasech nové sezony na svém kontě jen dvě výhry. Vedení tak hledá cestu, jak po letech marných slibů, konečně nabídnout náročným fanouškům úspěšný tým.


Tým Maple Leafs draftoval české levé křídlo v roce 2006 jako svou vůbec první volbu. Tlustý tehdy přišel z talentovaných mladíků z celého světa na řadu jako 13.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události