Fotbal

Sbohem Juande Ramosi! Přejeme ti hodně štěstí

Španělský trenér Juande Ramos už netrénuje anglický prvoligový klub Tottenham Hottspur. Nahradil ho Harry Redknapp.

Vedení Tottenhamu Hotspur se rozhodlo řešit tíživou situaci, ve které se Kohouti nachází. S pouhými dvěma body z osmi zápasů se topí na úplném dně ligové tabulky. Nedaří se jim ani v Poháru UEFA, když ve čtvrtek podlehli italskému Udinese.

Trofeje z minulosti na udržení místa nestačili

Renomovanému trenérovi Ramosovi nepomohly ani dva triumfy se Sevillou v Poháru UEFA a postup do Ligy mistrů, což byl vlastně i důvod, proč ho Angličané angažovali. O vyhazovu španělského kouče informovalo vedení Tottenhamu pozdě v noci. Společně s Ramosem si svých "pět švestek" sbalili i sportovní ředitel Comoli a oba asistenti.


"Tottenham oznamuje, že sportovní ředitel Damien Comolli, trenér Juande Ramos a jeho asistenti Marcos Alvarez a Gus Poyet odcházejí z klubu, a to s okamžitou platností. Přejeme jim hodně štěstí," stojí v sobotním prohlášení Spurs.

Prodal všechno, co mohl

Kritikové Ramosovi nejvíce vytýkají, že nedokázal zabránit prodeji hráčů, kteří za předchozího trenéra Jola patřili k stabilním členům týmu. Odešli oba brankáři Paul Robinson a Radek Černý, útočník Robbie Keane a na poslední chvíli i největší hvězda Dimitar Berbatov. V týmu nezůstal ani český talent Tomáš Pekhart, jenž je do ledna 2009 na hostování v druholigovém Southamptonu.


Místo nich utratili Spurs více než 40 milionů liber za Davida Bentleyho, Luku Modriče, Heurelha Gomese a Giovaniho Dos Santose.

Redknapp: Než půjdu do důchodu, tak povedu špičkový klub

Možná ještě nepochopitelnější než denní doba, kterou si pro řešení situace management vybral je fakt, že hned v neděli hraje Tottenham zápas s Boltonem.  Provizorními kouči se v tomto utkání stanou trenéři mládežnických týmů Clive Allen a Alex Inglethorpe. Poté je na lavičce vystřídá Harry Redknapp, kterého za 5 milionů liber uvolnil další prvoligový klub Portsmouth. "Mám jedinečnou příležitost vést špičkový klub, než půjdu do důchodu," řekl spokojený Redknapp.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události