Fotbal

Kouč Jablonce Komňacký kritizoval vyloučeného Homolu

Jablonec podlehl Teplicím 2:0 a viník porážky byl pro trenéra domácích jasný. Byl jím obránce Homola, který byl poslán do sprch již ve 14. minutě.

Bývalý sparťanský stoper Jiří Homola, který má zkušeností na rozdávání, udělal v zápase proti Teplicím školáckou chybu, která citelně oslabila jeho tým. Ve dvanácté minutě okatě stáhl unikajícího teplického útočníka Tomáše Juna a musel předčasně pod sprchy. "Hráč přece musí vědět, že je lepší po deseti minutách prohrávat 0:1, než hrát zbytek utkání o deseti," hřímal trenér domácích Komňacký.

Komňacký: Nic takového jsem ještě nezažil

Zkušený trenér byl překvapený hlavně tím, že tak zkušený hráč jako Homola nebyl schopen správně vyhodnotit situaci v úvodu utkání. "Za svůj trenérský život jsem nic podobného nezažil. Teplice sice neměly jasnou převahu, ale k vedoucí brance jsme jim pomohly další chybou v obraně, když se Hamouz pokoušel o jesle a namazal protihráči,“ zlobil se Komňacký na vyloučeného Homolu a laxního Hamouze.


SOUHRN 11. KOLA GAMBRINUS LIGY ČTĚTE ZDE.


"Docela by mě zajímalo, jak by zápas vypadal, kdyby byl počet hráčů vyrovnaný,“ posteskl si zklamaný kouč.

Plíška potěšil Mahmutovič

Trenér Teplic byl po utkání velmi spokojený, a dokonce se pochválil za povedené střídání. "Věděli jsme, že nás čeká těžký protivník, který chce napravit dojem z prohraného utkání v Liberci. Z výsledku mám samozřejmě velkou radost,“ netajil po utkání teplický trenér Jiří Plíšek.

Plíškovi vyšlo nasazení bosenského útočníka Mahmutoviče, který značně rozhýbal ofenzivní snahu žlutomodrých. "Jsem rád, že se nám vydařilo střídání a utkání jsme hlavně ve druhém poločase zvládli. Nebyli jsme v jednoduché pozici, ale teď pevně věříme, že se nám začne dařit a budeme pravidelně vozit body i z venku,“ zakončil Plíšek.

Trenér Žižkova Csaplár nechápal výkon svých svěřenců

Měl to být zápas, který pražskou Viktorii nasměruje ke světlejším zítřkům. Místo toho ale tým ze Žižkova podlehl Kladnu a je opět na posledním místě tabulky. "Přiznám, že výkon svého mužstva nechápu, prostě tomu nějak nerozumím. Byl to nejhorší výkon, co tento tým vedu. Taktická příprava, pokyny, rozestavení, motivace, všechno bylo normální, věděli jsme, že se hraje o hodně," prohlásil rozčarovaný trenér Žižkova, který uznal, že Kladno vyhrálo zaslouženě. "V předchozích zápasech jsme soupeře přehrávali a dostávali jsme se do vyložených šancí. Tady nikoliv. Dostali jsme z našeho hlediska hloupý gól a neuměli jsme na něj odpovědět. Musím uznat, že Kladno vyhrálo zaslouženě," dodal Csaplár.

Lejsal daroval bod Českým Budějovicím

Zápas Brna s Českými Budějovicemi měl před zápasem jasného favorita v podobě domácího týmu. Ten svou roli celý zápas plnil, ale poté předvedl zbytečnou chybu a Žižka v 92. minutě srovnal stav utkání na 1:1. "Šel jsem na odražený míč, odstrčil jsem si hráče před sebou a balon vyboxoval. Jenže vyboxoval jsem ho málo, letěl jen pět metrů, protože neměl razanci. A spadl přímo k noze hráče soupeře, který kopal do prázdné brány. Hodně mě to mrzí, ztratili jsme tím dva body," popsal brankář Lejsal situaci, která rozhodla o dělbě bodů.


Brněnský gólman ve druhém poločase sledoval trápení svých deseti spoluhráčů před sebou. "Hra nebyla dobrá. Trápili jsme se, nedařila se nám kombinace a Budějovice nás přehrávaly," přiznal Lejsal. "Přesto jsme měli zvítězit. Takový zápas se musí uhrát na 1:0, takhle body ztrácet nemůžeme," dodal zklamaně.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události