Hokej

Divák přerušil vhozenou dýmovnicí zápas slavné NHL

Doutnající špalíček na hrací ploše? Ve fotbale takřka normální jev, ale na ledové ploše nejslavnější hokejové soutěže?

Hokejisté Philadelphie Flyers do sobotní noci ještě nedokázali v této sezoně NHL vyhrát ve vlastní hale. Další šanci měli Letci proti Ďáblům z New Jersey. Po 60 minutách čistého času byl stav nerozhodný 2:2. V prodloužení se pak začaly dít věci.

Klíčové okamžiky si můžete prohlédnout na videu:

Hostující gólman Martin Brodeaur zákrokem na brankové čáře překazil radost z vítězného gólu Simona Gagneho. Celou situaci ale mohlo pořádně rozsoudit až video z kamery nad brankou. Neuznaná branka pořádně rozvášnila jednoho z domácích fanoušků, který dal svou nespokojenost dostatečně najevo.

Eliáš: Bylo to jak italská fotbalová liga

Na ledovou plochu totiž vhodil zapálenou dýmovnici a na více než pět minut tak utkání přerušil. “Připomnělo mi to zápasy italské fotbalové ligy,“ řekl po zápase český forvard Patrik Eliáš s tím, že jej z oblaku kouře, který chvíli zůstal nad ledem, rozbolela hlava. “Možná by vedení NHL mělo postupovat stejně jako vedení italské ligy v takových případech. Tedy uzavřít domácímu týmu na jeden zápas hřiště, a ten musí hrát před prázdnými ochozy,“ nabídl disciplinární řešení Eliáš.

Hrdina: Neměl jsem na to sahat!

Dýmajícího předmětu se na ledě hned duchapřítomně zmocnil domácí obránce Ossi Vaananen. V rukavici odvezl příčinu štiplavého kouře mimo led. „Chtěl jsem to rychle odnést, aby se mohlo pokračovat ve hře. Ale ono to chytlo. Pomyslel jsem si, ´Co když to vybouchne´? To by nebylo vtipné. Vůbec jsem na to neměl sahat,“ zpytoval svědomí hrdina okamžiku Vaananen.


Zápas ale nemohl hned pokračovat, protože oblak zhoršoval dýchání jak hráčům, tak divákům. O pět minut později, ve chvíli, kdy ještě několik diváků zakrývalo své dýchací cesty vlhkými ručníky, rozhodl o definitivním vítězství Philadelphie 3:2 tečí Jeff Carter.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události