Fotbal

V Brně budou padat hlavy. Kdo půjde z kola ven?

Šéf Brna Roman Pros se nechal slyšet, že z mizerných výsledků týmu vyvodí důsledky. V ohrožení jsou trenér i hráči.

Brněnský kouč Petr Uličný byl po remíze s Českými Budějovicemi pořádně naštvaný. Ihned po utkání udělal bouřku v kabině a ostrými slovy nešetřil ani na tiskové konferenci.

"Z naší strany je to hrůza..."

Brno před sezonou vyhlásilo, že jeho cílem je být na konci sezony do druhého místa v tabulce. Realita? Po 11 odehraných kolech jsou se 16 body až šestí – navíc jim na záda dýchá hned řada pronásledovatelů.

Další body Moravané ztratili doma s Českými Budějovicemi
.


"Je to z naší strany hrůza, ale vzhledem k výkonům je to pro nás ještě dobré umístění. I když z mých úst to zní velmi smutně. Samozřejmě jsem s předváděnou hrou i výsledky velmi nespokojený," poznamenal majitel Brna Roman Pros.

Uličný: Hráče jsem v kabině hrubě urážel!

"S prvním poločasem jsem byl vcelku spokojený, ale za druhou půlku se veřejnosti omlouvám. Za hráče se stydím, byla to tragédie," prohlásil Uličný. "Podali zbabělý výkon a hrubě jsem je v kabině urážel. Byla to prostě bída a hrůza," dodal Uličný.

Ohlasy trenérů na zápasy 19. kola Gambrinus ligy najdete zde.


Přestože jeho tým brzy vedl, už ve 30. minutě chtěl střídat mizerně hrajícího záložníka Marka Střeštíka. Nakonec tak učinil až po hodině hry. "Kromě Trousila, Živného, Marečka a v prvním poločase Polácha mě všichni velmi zklamali. Tohle mužstvo je velmi špatné," prohlásil brněnský kouč. Přestože jeho tým fanoušci vypískali a Brno neplní předsezonní cíle, o rezignaci trenér neuvažuje. "Sám neodstoupím, budu dál bojovat," pravil Uličný.

Pros: Nejsme na jedné lodi! Vyvodím z toho důsledky

Možná svou teplou trenérskou sesli bude muset Uličný opustit nedobrovolně. Alespoň to naznačují vyjádření klubového šéfa Romana Prose. "V pondělí s nikým mluvit nebudu. Dali jsme si čas, aby opadly emoce. Ovšem v úterý se setkám se svými nejbližšími spolupracovníky a o den později se sejdu i s trenérem Uličným a hráči. Musíme to prodiskutovat a vyvodit závěry," mlžil zprvu Pros.


Poté byl trochu konkrétnější. "Řešení už v hlavě mám. Ale teď ho po mně opravdu nechtějte. Nejpve si musím se všemi promluvit," tvrdil zatvrzele. "Mrzí mě ovšem jedna věc. Když vidím, že hráči i trenéři pracují na sto procent, tak se snažím vždycky do poslední chvíle přistupovat k problémům konstruktivně.  Jenže momentálně mám pocit, že nejsme na jedné lodi..." dodal nakvašeně.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události