Fotbal

Zlínský lodivod Minář: Výsledek je příliš krutý

Kanonáda Baníku pokračuje, tentokrát pěti góly vyraboval Zlín. “Kdyby Žůrek proměnil alespoň jednu svoji šanci, bylo by to jiné,“ shodli se oba trenéři.

Fotbalisté Tescomy Zlín vedli ještě v 79. minutě nad ostravským Baníkem 2:1, ale nakonec odešli ze hřiště s pětibrankovým přídělem. Jejich kouč Ladislav Minář byl proto z výsledku velmi zklamán.

Kdyby se Žůrek trefil…

"Fotbal se hraje na góly a v tom byl lepší soupeř," řekl Minář, který byl spokojený především s hrou v prvním poločase. "Až do přestávky jsme předvedli asi nejlepší domácí výkon v sezoně. Škoda, že Žůrek neproměnil některou z šancí. To by se dávat mělo, ale i takový je fotbal," pravil zlínský trenér.


Zlín přišel o vedení v 79. minutě, kdy byl po nedovoleném zákroku na Střihavku vyloučen Malý a Otepka proměnil pokutový kop. "Nechci to svádět na Malého nezkušenost. Až do té doby hrál velmi dobře. Vzhledem k tomu, jak málo toho má v lize odehráno, se na něj ani nezlobím," podotkl Minář, jehož tým je nyní předposlední.


"Je to pro nás příliš krutý výsledek, ale poslední dva góly už ani neberu. Hráli jsme vabank a vysunuli stopera Zbožínka dopředu, abychom ještě mohli něco udělat s výsledkem. Tím pádem jsme otevřeli obranu a Baník se svými kvalitami toho dokázal využít," dodal Minář.

Baník je střelecky při chuti, fanoušci jsou nadšení

Ostravský kouč Karel Večeřa byl spokojený. Jeho tým podruhé za sebou dokázal dát pět branek. Po domácím vítězství 5:4 nad Bohemians Praha zvítězil ve Zlíně 5:2. "Chceme hrát ofenzivní a atraktivní fotbal, což se nám daří. Přeji si, aby to vydrželo co nejdéle," uvedl Večeřa.


Na zlínském stadionu to s jeho týmem dlouho nevypadalo moc dobře, protože v obraně nepůsobili hosté příliš jistě. "Dělali jsme spoustu chyb a měli jsme štěstí, že Žůrek nevyužil své šance. Až ve druhé půli jsme začali Zlín přehrávat a narozdíl do soupeře jsme dokázali naše příležitosti zúročit," pravil kouč Baníku.


"Zase jsme dostali zbytečné góly. Aspoň, že jsme znovu dali pět branek. Pro diváky to muselo být fantastické utkání," doplnil ho velezkušený zadák René Bolf.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události