Fotbal

Rakouský tisk si dělá legraci z trenéra Brücknera

Snad poprvé během své trenérské kariéry se český kouč v rakouských službách Karel Brückner musel někomu podřídit.

Hrdý Olomoučan vyslyšel volání místních funkcionářů a tisku a osobně navštívil sobotní zápas rakouské ligy mezi Rapidem Vídeň a Mattersburgem, který vyhráli vídenští 1:0.


"Šéf národního týmu Karel Brückner nechal doma zcela opuštěnou svoji gigantickou sbírku DVD a v neděli vyrazil do Rakouska zhlédnout skutečný zápas nejvyšší fotbalové ligy,“ píše der Standard, který naráží na Brücknerovu specialitu, kterou je studování hry svých soupeřů na DVD nosičích doma v Olomouci. Podle kritiků se však touto činností úplně odříznul od rakouského fotbalu, což tamní reprezentaci vůbec neprospěje.

Pane trenére, znáte svoje hráče?

V ironickém tónu rakouský deník pokračuje, když poukazuje na to, že si snad Brückner během utkání stačil všimnout, na jakém postu hraje reprezentant Erwin Hoffer. Jeho místo totiž není v záloze, nebo dokonce na kraji obrany, kam ho český trenér postavil, ale v útoku.

"Eine Bande von Simulanten"

Rakouský tisk nešetřil ani samotné aktéry zápasu, kteří údajně nepředvedli vůbec nic, takže si Brückner mohl návštěvu klidně ušetřit. Fotbalisté byli prý spíše než sportovci poměrně zdatnými herci, když se předháněli v simulování a vzájemném provokování. To vyvrcholilo plivnutím hostujícího Naumoskiho na střelce jediného gólu Maierhofera, které ale rozhodčí neviděl a tudíž nepotrestal.


Der Standard píše, že český kouč mohl vidět fotbal, jaký se hraje jen v Rakousku. Cituje tak rakouského mezinárodního rozhodčího Konrada Plautze, který utkání řídil. Podle arbitra je velmi těžké posoudit, zda je ležící hráč zraněn, nebo ne a že tento nešvar, který slouží k zastavení útoku protivníka se používá pouze v Rakousku.

Brückner má pozici pevnou, ale na jak dlouho?

Více fotbalu snad uvidí trenér Brückner na vídeňském derby 11. listopadu mezi Austrií a Rapidem, které také hodlá navštívit. A proč se vlastně český kouč najednou rozhodl, že změní názor? Vše má mít na svědomí předseda svazu Friedrich Stickler, se kterým se Brückner nedávno sešel. Stickler po těchto rozhovorech prohlásil, že po špatných výsledcích v posledních kvalifikačních zápasech musela nastat změna.


Zároveň však zopakoval, že trenér má nadále jeho důvěru. Kritiku si prý zaslouží především hráči a jejich špatná herní morálka. O situaci kolem reprezentace má ale ještě 7. listopadu jednat předsednictvo svazu.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události