Fotbal

Vzkaz prezidenta klubu k fotbalistům: Zabiju Vás!

Prezident argentiského klubu Rosario Central vyhrožoval fotbalistům smrtí.

"Jestli spadnete do druhé ligy, tak Vás všechny zabiju," vyhrožoval hráčům a celému realizačnímu týmu prezident argentinského klubu Rosario Central, Horacio Usandizaga.

Poprask v celé zemi

Tento výrok způsobil velké pobouření v celé Argentině. Prezident tamního fotbalového svazu Julio Grondona okamžitě odsoudil komentáře Usandizagy.


"Existuje-li vůbec v našich stanovách trest za podobné incidenty, myslím si, že by bylo vhodné ho aplikovat," prohlásil Grondona v rozhlasovém interview.

Výhrůžky nezabraly

Populární tým Rosario Central se se v době výhrůžek nacházel po devíti odehraných kolech na posledním místě tabulky. Ovšem ani v dalších dvou kolech argentinské ligy nebodoval. Naposledy prohrál 1:2 na hřišti Bocy Juniors a po jedenácti kolech získal jen osm bodů. Hráči jsou ale prozatím naživu ...


Prezident Rosaria Usandizaga, který je rovněž politikem, se mezitím za své výroky veřejně omluvil. Zároveň ale podotknul,  že klub se musí z této situace za každou cenu dostat a měl by se pohybovat uprostřed tabulky. Rosario Central je jedním z nejstarších klubů v Argentině, ale v posledních letech se mu nedaří. Naposledy vyhrál argentinskou Primera División v roce 1987.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události