Fotbal

Šmicer: S předvedenou hrou nejsme spokojeni

Slávistická ikona Vladimír Šmicer věří, že dělba bodů s Mladou Boleslaví je zasloužená.

Zkušený fotbalista pražské Slavie Vladimír Šmicer po bezgólovém zápase v Mladé Boleslavi zpytoval svědomí. Ve svém stém ligovém utkání neuspěl, když v prvním poločase promrhal ideální střeleckou pozici.


"Chyběl mi kousek, je to škoda," povzdechl si. "Ale i Boleslav měla šance. Po chybě Brabce mohli také skórovat, takže bod bereme. Obě mužstva ukázala, proč jsou nahoře v tabulce, bod má pro nás určitě velkou cenu," řekl Šmicer.

Bod z Boleslavi má svou cenu

"Boleslav nám dneska nedala nic zadarmo, myslím, že remíza je nakonec spravedlivá. I bod ze soupeřova hřiště má svou cenu,“ uvedl Vladimír Šmicer. "Byla tady skvělá atmosféra, která hnala domácí tým. Sice jsme nevyhráli, ale udrželi jsme první místo,“ dodal záložník Slavie.


Šmicerovi se příliš nelíbila předvedená hra „sešívaných“. „Nebyli jsme na tom po herní stránce tak dobře, jak bychom si představovali. Měli jsme některé střely z vápna, ale jinak to nebylo úplně ono. Ta remíza nás trochu posadila na zem, v příštích zápasech máme co napravovat,“ prohlásil Šmicer.

VIDEO s aktéry šlágru 11. kola Gambrinus ligy:


Necid spálil dvě gólovky

Také Necid měl na kopačkách rozhodnutí. Se sedmi trefami nejlepší ligový kanonýr nejprve v prvním poločase svoji ránu otřel o břevno, v úplném závěru pak jeho nenápadný pokus skončil na tyči. Necid po utkání litoval hlavně první střely.


"Tlačil jsem míč očima dolů, aby to spadlo do šibenice, jenže troška tomu chyběla. Ve druhém poločase jsem míč v dobré šanci špatně trefil. Škoda, mohli jsme i vyhrát," řekl Necid, který se po podzimu se Slavií rozloučí a zamíří do CSKA Moskva.


Jeho čekání na gól se protáhlo už na tři zápasy. "Myslím ale, že i ten bod je z Boleslavi dobrý. I když jsme tady chtěli samozřejmě vyhrát. Bohužel jsme ty naše šance nevyjádřili gólově," dodal Necid.

Hapal byl s výkonem Boleslavi spokojen

Domácí trenér Pavel Hapal byl s výkonem Mladé Boleslavi spokojen. "Hráči splnili do puntíku to, co jsme chtěli hrát. Troufám si říci, že jsme si vypracovali více šancí než soupeř, bohužel gól tam nespadl. Hráče musím pochválit za nasazení, tak by měl vypadat každý zápas," prohlásil Hapal.

Jarolím chválil Vaniaka

Kouč Slavie Karel Jarolím byl rovněž s remízou spokojen. "Když to shrnu, tak jsem spokojen, že jsme neinkasovali, ale chtěli jsme dát gól, což se bohužel nepodařilo. Proto je remíza spravedlivá. Hráčům nemohu vytknout nic až na to, že po naší chybě se dostali domácí do šance. Ale opět nás podržel brankář Vaniak," řekl slávistický trenér.


"My jsme měli dost slibných situací, některé jsme ale měli vyřešit trošku efektivněji," uvedl Jarolím. Co znamená dnešní výsledek pro vývoj ligy, se podle něj ukáže až na konci sezony. "Získali jsme ale plusový bod, soupeř dva ztratil. Z tohoto pohledu má ta remíza velkou cenu," prohlásil trenér Pražanů.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události