Fotbal

Fotbalová legenda Alessandro Costacurta má své první trenérské angažmá

Bývalý nesmlouvavý stoper a ikona AC Milán Alessandro Costacurta se stal koučem druholigové italské Mantovy.

Patřil do úzké skupiny fotbalových gentlemanů. Přímočarý a tvrdý, ale také elegantní se smyslem pro fair play – přesně takový byl Costacurta na hřišti. Jaký bude jako trenér?

Věří si a je plný odhodlání

Costacurta působil po skončení kariéry jako asistent kouče Ancelottiho v AC Milán a letos v létě dokončil studium trenérské licence. Podpis smlouvy s Mantovou ukončil dlouhotrvající spekulace o jeho budoucím angažmá. “Mantova je klub, který měl dlouhodobě mé sympatie,“ řekl Costacurta při tiskové konferenci po podpisu smlouvy.


“Prezident klubu je mladý a ambiciózní. Navíc to není zrovna lehké rozhodnutí dát v Serii B šanci začínajícímu trenérovi,“ uznal Costacurta. "Ale jsem plný odhodlání a optimismu. Tenhle tým může dosáhnout něčeho velkého,“ věří.


Costacurta rovněž prozradil své představy o týmu. “Jako ideální model rozestavení se mi líbí 4-2-3-1. Požaduji nasazení, agresivitu a vítěznou mentalitu. Z hráčů znám Locatelliho, se kterým jsem hrál za AC Milán, a Notariho, který pochází z milánské líhně,“ ukázal svůj přehled o mužstvu, které je momentálně na 13. místě Serie B s 13 body a se šestibodovou ztrátou na vedoucí Sassuolo.

Vizitka Alessandra Costacurty

Costacurta hrál za AC Milán 21 let od roku 1986 do roku 2007. Za tu dobu vyhrál pětkrát Ligu mistrů, sedmkrát italskou ligu a dvakrát Interkontinentální pohár. Itálii reprezentoval na MS 1994 a 1998 a také na ME 1996.


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události