Hokej

Vladimír Růžička: Curych? Taková malá Kanada!

Hokejisté Slavie dnes letí vstříc druhému zápasu Ligy mistrů. Soupeřem jsou nevyzpytatelní Lvi z Curychu.

Bude to souboj dvou neporažených celků skupiny D. Slavia doma porazila Linköping 4:2, Curych švédského vicemistra přehrál na jeho ledě dokonce 7:2. To je jasný důkaz toho, že proti Pražanům stojí kvalitní a konsolidované mužstvo, které budí velký respekt. "Určitě chceme bodovat!" říká přesto trenér Slavie Vladimír Růžička.

Curych vyznává kanadský styl hry

“Je to tým plný Kanaďanů. Produkují rychlý hokej, jsou důrazní a dohrávají osobní souboje. Navíc hrají čistě, bez faulů,“ vyjmenoval soupeřovy přednosti pro tn.cz Růžička. “Čeká nás velmi těžké utkání, ale já věřím, že se o dobrý výsledek popereme,“ dodal vzápětí.


Jak je jeho dobrým zvykem, soupeřovu hru má pečlivě přečtenou. Studoval ji například ze zápasu v Linköpingu, kde Curych jasně dominoval. “Možná Švédy trochu překvapili, hráli opravdu dobře. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že jim do brány spadlo téměř všechno,“ usmívá se Růžička.

"Recept na vítězství? Zajištěná obrana a rychlé protiútoky"

Červenobílý stratég dále nastínil, kudy by mohla vést slávistická cesta k úspěchu. “Vzadu jsou hodně dobře organizovaní, ale rychlý protiútok by na ně platit mohl…“ přemítá kouč Slavie a po chvíli pokračuje. “Abychom však mohli hrát na rychlé brejky, musíme být zajištění vzadu. A to se nám v posledních zápasech moc nedařilo. Inkasovali jsme kupu gólů, a musíme tak zcela přebudovat naši obrannou hru.“Že jsou jeho svěřenci natolik kvalitní, aby uhlídali nebezpečné útočníky Curychu, o tom Růžička nepochybuje. “Když k tomu hráči přistoupí opravdu zodpovědně, pak můžeme pozorně bránit a vepředu soupeře něčím překvapit,“ je si jistý.

Prohlídka města ho neláká, žije jenom zápasem

Leckoho by možná napadlo, že slávisté spojí příjemné s užitečným a švýcarské město si před utkáním trochu projdou. Hráči možná ano, Růžička však nikoliv. “To nevím, asi ne. Nemám moc času – v úterý večer mě čeká oficiální večeře s představiteli Curychu, dále mám s sebou několik dvd, abych se mohl na hru soupeře ještě jednou podívat. Curych je sice krásné město, ale my tam budeme kvůli hokeji,“ uzavřel boss červenobílých.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události