Fotbal

Zopakuje Olomouc úspěch i v Poháru ČMFS?

Týmy Liberce a Olomouce se střetly v lize již v pátek a nyní si svůj souboj zopakují. Bude i tentokrát vítězný domácí tým?

Olomouc si s Libercem v Gambrinus lize nedělal starosti a vyhrál díky dvěma gólům Michala Ordoše 2:1. Díky této výhře se moravský tým posunul již na sedmou příčku tabulky a na třetí Spartu Praha ztrácí jen pět bodů. Za jeho dnešním soupeřem Libercem zaostává o čtyři body.

Přijdou diváci?

V našich končinách domácí pohár netáhne. Diváci si stěžují na nevhodné časy výkopů, malou mediální podporu soutěže a všeobecně nízkou prestiž soutěže. Proto se i ve středu na Andrově stadionu nečeká velká návštěva. Páteční zápas o důležité ligové body sledovalo z tribun pouze 3532 skalních fanoušků a nedá se předpokládat, že ve sváteční den jich bude více.

Trenér Psotka věří v postup

Přesto se olomoucký tým pokusí o postup přes Severočechy. Trenér Psotka si uvědomuje, že pokud jeho mužstvo chce příští rok zkusit štěstí ve fotbalové Evropě, musí se v Poháru ČMFS prokousat minimálně do finále.


"O zápase už nějakou představu máme, víme jak budeme hrát. Ale jak samotný zápas bude vypadat, uvidíte až v úterý. Jsou nepsané zákony, že se dvakrát doma nevyhrává, my ale uděláme všechno pro to, abychom to prolomili. Když zopakujeme výkon z první hodiny pátečního ligového zápasu, bude to dobré," uvedl trenér domácích Zdeněk Psotka, který postaví jinou sestavu, než v pátek "Už před zápasem jsme se s hráči dohodli, že sestava bude určitě jiná," potvrdil.


Podle trenéra hostů Ladislava Škorpila, kterému bude chybět zraněný kapitán Tomáš Janů, měl Liberec v posledním zápase mimimálně remizovat. "Mohli a možná jsme i měli vyrovnat. Do úterka se musíme poučit a zlepšit," hledí s optimismem ke středečnímu duelu, ve kterém již bude mít k dispozici útočníka Smetanu, kterému vypršel trest za čtyři žluté karty.

Gebre Selassie: Hlavně pozor na Melinha

Jeho slova potvrzuje i posila ze Slavie obránce  Theodor Gebre Selassie. "Nedokáži si totiž představit, že bych na jednom místě během jednoho týdne prohrál dvakrát. Kdyby se to nepovedlo, byla by to ostuda. Doufám ale, že to zvládneme. Navíc je dobré, že jsme zjistili, co by na Olomouc mohlo platit. Věřím, že je tentokrát zmáčkneme od začátku my,“ doufá mladá naděje českého fotbalu, která má největší respekt z brazilského dirigenta hry Melinha. "Hlavním tahounem je samozřejmě Melinho, kterému zápas proti nám vyšel. Toho si musíme hlavně pohlídat. Bez něho by asi hra Olomouce nebyla tak nebezpečná.“


Utkání začne v 18 hodin.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události