Fotbal

Tony Adams je novým manažerem Portsmouthu

Tony Adams je novým manažerem Portsmouthu
Zdroj: oficiální zdroj

Bývalý legendární fotbalista, který zářil hlavně v Arsenalu, byl jmenován novým koučem anglického prvoligového týmu.

Lavička Portsmouthu nezela prázdnotou dlouho. Poté, co Harry Redknapp převzal fotbalisty Tottenhamu, bývalý skvělý hráč a legenda britského fotbalu Tony Adams ho zastoupil v Portsmouthu.

Asistent povýšil

Adams, dosavadní asistent Redknappa, hrál během aktivní kariéry převážně za Arsenal. Poté sbíral trenérské zkušenosti v nizozemské lize. Adamsovým asistentem se stal Joe Jordan, který byl také jedním ze spolupracovníků bývalého kouče Redknappa. Ten zamířil před pár dny překvapivě na lavičku londýnského Tottenhamu, kde nahradil španělského trenéra Juandeho Ramose.


"Tony pracuje opravdu hodně tvrdě a Joe je zase velmi zkušený. Nemyslím si, že by někdo z nich mohl mužstvu uškodit, to určitě ne,“ komentoval Harry Redknapp rozhodnutí šéfů Portsmouthu o obsazení trenérských postů.


Adams: Kdybych tu práci nevzal, musel bych se nenávidět


"Je to skvělá příležitost a byl bych blázen, kdybych ji nevyužil. Musel bych se nesnášet, kdybych seděl doma a sledoval, jak tuhle práci dostává někdo jiný. Je to pro mě další velký krok. Je to jako Vánoce, zkrátka ta nejlepší práce, kterou mohu dělat. Celou noc jsem nemohl spát, neustále na to musím myslet. Panují tu velká očekávání a já mám také trochu strach, nicméně chci za tuto příležitost poděkovat," prohlásil Adams před novináři.


"Strávil jsem zde dva a půl roku a vím, že přichází můj čas. I když tuším, že navázat na Harryho práci bude hodně těžké. Jsem na to ale připravený," svěřil se Tony Adams.

Wenger: Adams bude v Portsmouthu úspěšný

Trenér fotbalového klubu Arsenal Londýn Arsene Wenger si myslí, že nový kouč Portsmouthu Tony Adams bude v čele anglického týmu úspěšný. "Mám z toho velkou radost,“ tvrdí Wenger. "Je to pro něj obrovská příležitost a věřím, že se mu povede dobře. Je právě v tom věku, kdy by se mělo s trenérskou prací začínat. Navíc bude mít k dispozici velmi dobrý tým a myslím si, že je na post hlavního kouče velmi dobře připravený. Má hodně zkušeností, protože byl nějakou dobu v cizině a v Portsmouthu působil jako asistent. Pokud je člověk alespoň troch rozumný a inteligentní, dokáže jít tím správným směrem a Tony tohle dokáže. Sám měl problémy s pitím a dokázal se z nich dostat,“ řekl trenér Arsenalu.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události