Fotbal

Gilardinovi odvolání nepomohlo, za ruku si dva zápasy nezahraje

Útočník Fiorentiny dostal distanc od disciplinární komise italské ligy za svůj gól rukou. Trest se jeho klubu nepodařilo zmírnit ani odvoláním.

Útočník Fialek Alberto Gilardino si v nedělním zápase Serie A pomohl v pádu rukou k usměrnění míče za záda gólmana Palerma. Tato branka pomohla Fiorentině k vítězství 3:1 a navíc vyšvihla bývalého hráče AC Milán do čela střeleckých statistik ligy. VÍCE O INCIDENTU ČTĚTE ZDE.


Gilardina ani nenapadlo se při zápase k jasnému přestupku přiznat, naopak svůj nepoctivý gól teatrálně slavil. Tím dost namíchl prezidenta Palerma Maurizia Zamparinia, který požadoval pro hráče tvrdý trest a se svou stížností alespoň částečně uspěl.

O tom, že je Gilardino pěkné kvítko, se přesvědčte na videu:


Disciplinárka totiž fotbalistovi udělila stopku na dva zápasy za vážný projev nesportovní chování. Proti tomuto verdiktu se vzápětí odvolal Gilardinův zaměstnavatel, tedy Fiorentina. Odvolací komise ale její žádost zamítla a trest potvrdila. Gilardino přijde o středeční zápas s obhájcem titulu Interem Milán a nedělní duel na hřišti Sieny.


Zamperini sice pro hříšníka požadoval pětizápasový trest, nakonec je ale spokojený. "Potrestání je správné, hlavně kvůli tomu, jak gól oslavoval. Je to dobrý signál pro ostatní hráče, především pro mladé kluky. Gilardino měl šanci udělat dobré gesto, ale neudělal ho. Myslím, že teď toho lituje," citoval Zampariniho server goal.com.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.