Sport

V zámoří startuje NBA. Češi v ní opět nebudou

V noci z úterý na středu odstartuje další ročník nejslavnější basketbalové ligy světa. Obhájcem titulu v NBA jsou basketbalisté Bostonu Celtics, kteří v loňské sezoně po 22 letech dosáhli na vysněný titul.

Boston znovu vyrukuje do sezony s našlapaným mužstvem kolem elitní trojky Kevina Garnetta, Paula Pierce a Raye Allena. Hlavně jejich zásluhou vyhrálo mužstvo z východního pobřeží  v minulém ročníku 66 utkání a jejich dominance se předpokládá i letos. Do role jejich hlavního vyzyvatele se pasují především odvěcí rivalové - hráči Los Angeles Lakers, kteří museli před Bostonem sklonit hlavu ve finálovém střetnutí.Bryant sekal dobrotu a Lakers hráli jako z partesu

Tým z Kalifornie se bude tradičně opírat o sílu Kobeho Bryanta, který se v loňské sezoně nazdory předpokladům expertů vyvaroval svých výstřelků mimo palubovku a málem dotáhnul LA až na piedestal NBA. Pro Bryanta bylo náplastí alespoň to, že se po sezoně poprvé dočkal ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA a v létě Spojeným státům na olympiádě v Pekingu po osmi letech pomohl vyhrát velký turnaj.

A co na to ostatní?

Velkou neznámou pro letošní ročník je tým Detroitu. Pistons již třikrát po sobě prohráli ve finále východní konference a podle slov prezidenta Joa Dumarse má tým okolo Billupse, Prince nebo Hamiltona poslední příležitost vyhrát titul.


Podobné ambice bude mít i Cleveland, který spoléhá na LeBrona Jamese, který v minulém ročníku dozrál a patřil k nejlepším hráčům celé soutěže. Do boje o titul jistě promluví i Houston, kterému se v posledních letech příliš nedaří. Vedení Rockets však věří, že největší hvězda týmu Tracy McGrady bude konečně zcela zdravý a pomůže tak Yao Mingovi a celému týmu v boji o play off.

Podívejte se na dechberoucí smeče:


Nejlepší basketbal znovu  neochutná Čech

NBA již podruhé za sebou nebude mít žádného českého zástupce. Posledním Čechem v soutěži byl Jiří Welsch, tomu se však po slušném angažmá v Bostonu účinkování v dresu Clevelandu příliš nevydařilo.


Formát soutěže je oproti předchozím ročníkům neměnný. O sadu zlatých prstenů bude bojovat celkem 30 týmů rozdělených do dvou konferencí a šesti divizí. Do play off postoupí nejlepších osm týmů z každé konference. V celé vyřazovací části se hraje na čtyři vítězné zápasy.

jvl,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události