Fotbal

Amerika zlákala další velké fotbalové jméno

Švédský záložník Fredrik Ljungberg zamířil za Davidem Beckhamem do zámořské MLS. Oblékat bude dres Seattlu.

Jednatřicetiletý středopolař, jenž nejlepší léta kariéry strávil v londýnském Arsenalu, se upsal nováčkovi americké ligy FC Seattle Sounders.

Jeho gáže je vyšší než platový strop

Ljungberg se tak po Davidu Beckhamovi stane druhou nejsledovanější tváří MLS. Svou premiéru v novém dresu si však odbude až na jaře příštího roku, kdy odstartuje nový ročník soutěže. S vedením Sounders podepsal zkušený Švéd dvouletou smlouvu s ročním příjmem 2,5 milionu dolarů (téměř 50 milionů korun).


Není bez zajímavosti, že si vedení Seattlu Ljungberga vybralo jako Designated player, tedy "určeného hráče", což je jeden fotbalista z týmu, který má plat vyšší než je platový strop. Toto pravidlo přinesl do MLS loni David Beckham.

“Po Vánocích mi někdo skočil na žebra…“

"Bude záležet na trenérovi, ale jsem připraven být hlavní postavou týmu. Hrával jsem často uprostřed, ovšem kde pro mne najde kouč místo, je mi celkem jedno. Teď jsem prostě tady a připraven," uvedl Ljungberg.


Švédský reprezentant hrál v minulé sezoně v Anglii za West Ham United, kde se potýkal se zdravotními problémy i evidentním poklesem výkonnosti. "Měl jsem nějaká zranění , ale teď už se cítím dobře. Po Vánocích mi někdo skočil na žebra a dlouho jsem nehrál. Nakonec jsem pomohl aspoň reprezentaci na mistrovství Evropy. Od té doby jsem měl pauzu, ale aspoň jsem pořádně potrénoval," vysvětlil Ljungberg.

Vizitka Fredrika Ljungberga

Ljungberg začínal s velkým fotbalem v Hamstadsu BK, odkud odešel v roce 1998 do Arsenalu Londýn. V Anglii strávil devět let. V uplynulé sezoně působil ve West Hamu United. Ve švédské reprezentaci odehrál za deset let 75 zápasů a dal 14 gólů. Po letošním evropském šampionátu se s národním týmem rozloučil.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.