Fotbal

Uličný v Brně odvolán, dočasným nástupcem je Křeček

Uličný v Brně odvolán, dočasným nástupcem je Křeček
Zdroj: TN.cz

Trenér Brna Petr Uličný "nepřežil" tristní výsledky svého mužstva a z funkce byl odvolán. "Základem tohoto rozhodnutí byl herní projev týmu a také nedostatek bodů," řekl šéf klubu Roman Pros.

Brno vyhrálo z posledních šesti utkání jen jedno a krčí se až na šestém místě tabulky. Přitom před sezonou vyhlásilo, že chce být minimálně druhé.

Důvodů k vyhazovu bylo víc

Uličnému se půda pod nohama začala bortit i z jiných důvodů. Jeho vztah s hráčskou kabinou začal dostávat trhliny, navíc z kádru vyhodil zarputilého bojovníka Aleše Bestu, jenž mužstvu citelně schází.


Poslední kapkou, která donutila Prose jednat, byla domácí remíza s Českými Budějovicemi, po níž následovala salva Uličného nediplomatických výroků.

Nejprve se navezl do hráčů - jímž měl vulgárně nadávat a stydět se za ně, poté si nepřímo vzal na paškál i klubové vedení.
"Naše mužstvo je zkrátka velmi špatné. Současné umístění je jeho strop," nebral si servítky.

Pros už má v hlavě kandidáta

Klubový šéf Roman Pros tak již na nic nečekal a po "vzájemné dohodě" se s Uličným rozloučil. Jeho dočasným nástupcem se stal asistent Aleš Křeček, druhý z asistentů Karel Trnečka u mužstva končí.


"Pan Křeček bude u týmu do té doby, než se dohodneme s novým trenérem. Kandidáta už mám, ale jméno neprozradím," poznamenal Pros.

Nastane v Brně palácová revoluce?

Odchod kontroverzního kouče by mohl na jihu Moravy odstartovat sérii dalších změn. Jistou pozici totiž ani zdaleka nemají někteří hráči, kteří mají patřit k oporám mužstva, ale zatím se výkonnostně trápí.


To je případ i exreprezentanta Marka Heinze, jenž do týmu přišel z francouzského Nantes. V Brně je však poměrně krátce a i když si ve třech utkáních nevypracoval ani jednu vyloženou šanci, o gólu ani nemluvě, Damoklův meč nad ním zatím nevisí.

Besta: Týmu chybí bojovníci

V útoku se však Heinz možná brzy dočká konkurenta. Spekuluje se, že by se do kádru mohl vrátit nesmlouvavý útočník Aleš Besta, který Brnu citelně chybí. Ten je ale v tomto směru zdrženlivý. "Nemyslím si, že se vrátím. To procento je malé," poznamenal pro tn.cz Besta.


"Divím se, že tým nevyhrával poté, co z kabiny zmizely negativní vlivy, které jsem tam já měl vnést," řekl lehce ironicky. Proti Uličnému, jenž ho od mužstva odřízl po konfliktu se spoluhráčem Markem Střeštíkem, však v zásadě nic nemá. "Nedávno jsme se potkali na stadioně a podali jsem si ruce. Žádný problém," ujišťuje.


A jaká je podle něj hlavní příčina brněnského herního výpadku? "Je trochu nepatřičné, abych to hodnotil. Ale myslím si, že v kabině schází větší bojovníci," uzavřel důrazný fotbalista.

Pros: Bestově návratu bránit nebudu

I když je v otázce svého comebacku Besta skeptický, Pros to vidí jinak. "Když ho bude nový kouč chtít, klub tomu bránit nebude. My vždycky stojíme za trenérem, takže jeho rozhodnutí bychom respektovali," prohlásil Pros.


Dočasný trenér Aleš Křeček jeho slova potvrdil. "Skutečně existuje varianta, že by se Aleš vrátil do mužstva. Ale víc bych to v tuto chvíli nechtěl rozebírat," podotkl Křeček.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události