Fotbal

Vyznamenaný Antonín Panenka: Je to medaile pro mě i pro Bohemku

Bývalý vynikající fotbalista Antonín Panenka dostal v úterý od prezidenta státní vyznamenání.

Současný prezident Bohemians 1905 Antonín Panenka, který zažil ve vršovickém klubu většinu své hráčské kariéry, byl oceněn státním vyznamenáním jako jediný fotbalista z letošních vyznamenaných.


"Je pro mě velkou ctí, že jsem toto vyznamenání dostal. Bez Bohemky, bez Ďolíčku, kde jsem strávil skoro celou kariéru, bych to nikdy nedokázal,“ uvedl Panenka.


Ten se proslavil hlavně na mezinárodní scéně. Nejvíce však dloubákem při penaltě ve finále mistrovství Evropy v roce 1976 proti Německu. Díky němu se Československo radovalo z titulu mistra Evropy.

Památnou penaltu si můžete prohlédnout na videu:Panenkův kousek se poté mnozí snažili napodobit. Podívejte se sami:

Později působil Panenka, kterému bude letos v prosinci šedesát let, v rakouském Rapidu Vídeň. Nejvíce času ale věnoval Bohemians, když stál také u jejího obrození v roce 2005.


"Je to pro mě ocenění za celý život, který jsem věnoval fotbalu a především Bohemce. Strávil jsem v tomto klubu třiadvacet let jako hráč, teď jsem v Bohemians 1905 prezidentem. Pohnutý osud Bohemky byl i pro mě velkou zkouškou a jsem rád, že po znovuzrození klubu jsem se dočkal i tohoto ocenění. Je to medaile, pro mě i pro Bohemku,“ řekl současný prezident klubu Antonín Panenka.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události