Fotbal

VIDEO: Skandál! Francouzské fanoušky svlékali v Německu do naha!

Deník Bild přišel s šokující zprávou, že němečtí strážníci prováděli prohlídku francouzských fanoušků tím, že je zcela vysvlékli!

K incidentu mělo dojít minulý čtvrtek před utkáním Poháru UEFA mezi Schalke 04 a Paris Saint Germain. Na veřejnost se však tato nepříjemná záležitost dostala až dnes.

Výbava Francouzů? 29 nožů, 4 skleněné láhve…

Zápas, jenž skončil výhrou Schalke 3:1, byl od počátku brán jako vysoce rizikový. A to především díky fanouškům hostujícího celku, kteří patří k těm nejvyhlášenějším na světě.

Na jejich řádění se podívejte zde:Tentokrát však na svou pověst doplatili. A to značně ponižujícím způsobem... Německá policie nahnala zhruba dvě stě fanoušků PSG do velkého stanu a v kabinkách je při důkladné prohlídce nechala svléknout do naha.


Nepatřičné, ale účinné. V jejich šatstvu se totiž našlo celkem 172 předmětů, z toho 29 nožů a 4 skleněné láhve! Bengálské ohně, tradiční výbavu skalních příznivců PSG, se ale Francouzům na stadion podařilo propašovat.

Mluvčí Schalke: Bylo to nutné!

"Tato neobyčejně zvláštní opatření byla nutná. Neděláme to rádi, ale takhle byl během zápasu v podstatě klid. Byli jsme pořadatelé a nesli jsme tak za fanoušky zodpovědnost," poznamenal mluvčí Schalke Gerd Voss, jenž za “svlékací přivítání“ čelí ostré kritice.


"Měli jsme hodně práce s tím, aby byl zápas udržen v rámci mezí. Proto to bylo opravdu nutné," vysvětlil zásah mluvčí policie v Gelsenkirchenu Konrad Kordts.


Jenže renomovaný právník Burkhard Benneckens s ním ani trochu nesouhlasí. "Takové jednání je naprosto nepřiměřené a protiprávní. Nemůžete nařizovat někomu, aby se obnažoval!" řekl jasně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události