Fotbal

Odvolaný trenér Uličný: Vedení poznalo, že už to není ten starý John

Vedení fotbalového klubu 1. FC Brno odvolalo trenéra Petra Uličného. Podle jeho slov stojí za jeho vyhazovem kromě špatných výsledků i nepatřičné chování po zkaženém zápasu s Budějovicemi.

Vedení klubu odvolalo Uličného ve středu dopoledne kvůli špatným výsledkům prvoligového celku. Zkušený kouč si myslí, že mu u klubových šéfů přitížilo nedělní prohlášení po zpackaném zápase s Českými Budějovicemi, ve kterém přišli Jihomoravané o výhru až v nastaveném čase.

Co stojí za odvoláním "Johna"?

Tehdy Uličný řekl, že současný tým je špatný, na víc nemá a je třeba přehodnotit cíle. "Tohle prohlášení si vyčítám. Takhle přece nemůže reagovat vysokoškolsky vzdělaný trenér. Ale byl jsem v té době hodně naštvaný a v takových situacích si nevidím do pusy," uvědomil si svou chybu Uličný.


Všemu předcházela pořádná bouře, kterou svérázný kouč rozpoutal v kabině Brňanů. "Dostali po uších, protože po tom zklamání jsem tam ten výbuch hněvu prostě měl. Každopádně to bylo nevhodné," kál se zkušený trenér.

Bez hráčů to prostě nejde

Za hlavní příčinu odvolání však Uličný považuje špatné ligové výsledky a nesplnění cílů, na kterých se před sezonou domluvil s klubovým vedením. Během sezony však přišel respektovaný trenér o několik hráčů, bez kterých nemohl výsledkově vyhovět ambicióznímu managementu. "Měli jsme zraněné hráče, přičemž cíle se neměnily a zůstavaly stejně vysoké," řekl rodák z Uničova.


S ironií sobě vlastní Uličný tipoval, že ho vedení odvolá až po příštím zápasu, ve kterém se Jihomoravané střetnou se Slavií. "Myslel jsem si, že mě asi vyhodí až po Slavii, ale jsou to borci a udělali to hned. Obě dvě strany jsme dospěli k názoru, že tomu mužstvu už nemám co dát," řekl sebekriticky Uličný.

Objal jsem je jako syny

Loučení s hráči dopadlo podle trenéra tentokrát bez slz. "Šel jsem do kabiny, řekl jsem klukům ať si každý stoupne. Začal jsem Tomášem Poláchem, každého jsem objal jako syna, popřál jsem jim hodně štěstí a na závěr jsem řekl, aby vzpomínali jenom na ty hezké věci, které jsme spolu zažili, " řekl Uličný.


"Teď si odpočinu a jakmile budu odpočatý, tak vzhůru do boje, protože když su odpočatej, tak  su pak dobrej," uzavřel olomoucký svéráz.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události