Motorsport

McLaren-Mercedes: Mít jednotné motory, je nepřijatelné!

Po stáji Toyota a Ferrari nechce jednotné motory ve formuli 1ani britsko-německý tým McLaren-Mercedes.

Sportovní šéf a viceprezident společnosti Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug se přidal k ostatním odpůrcům jednotných motorů ve světovém šampionátu formule 1 a otevřeně vyjádřil svůj nesouhlas. "Nevěřím, že jednotný motor v F1 je přijatelný návrh pro všechny výrobce," prohlásil jednoznačně Haug.

Jedno omezení už stačí ...

Německá automobilka dodává motory do britských monopostů McLaren a podle Hauga byla v posledních letech technická dokonalost při výrobě motorů už hodně omezena.


Stáj McLaren-Mercedes se proto připojila k Ferrari, Toyotě, Hondě a a BMW a zásadně nesouhlasí s návrhem jednotných motorů, který byl měl platit od roku 2010.

Všichni musí udělat kompromis

Toyota a Ferrari dokonce pohrozily dokonce odchodem z mistrovství světa F1. Haug ale věří, že určité řešení lze nalézt, ale všichni musí být připraveni ke kompromisu.


Zavedení jednotných motorů podporuje šéf formule 1 Bernie Ecclestone, který nedávno prohlásil, že nevidí důvod, proč by měly automobilky seriál opouštět. "Věřím, že jim ušetříme spoustu peněz. Pořád by šlo o techniku a všichni by mohli naplno prokázat svůj talent. Snažíme se srovnat hrací plochu," uvedl.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události