Hokej

Svoboda: Ukázalo se, jak důležité je mít Bednáře

Brankář Slavie Adam Svoboda předvedl v utkání hokejové Ligy mistrů proti Curychu skvělý výkon a výrazně přispěl k vítězství svého týmu.

V rozhovoru pro TN.cz přiznal, že nejdůležitější byl pro Slavii výkon Jaroslava Bednáře, který za každé situace táhne mužstvo a všichni spoluhráči se na něj mohou spolehnout. Svoboda ale sportovně ocenil i kvalitní hru švýcarského týmu a vyzdvihl především Jana Alstona, který jel stejně jako Bednář čtyři nájezdy, ale naštěstí pro Slavii proměnil jen tři.

Adame, ve včerejším zápase jste Curych zdolali až na samostatné nájezdy. Jak důležité vítězství to pro vás bylo?
Vítězství to samozřejmě je hodně hřejivé. Nebudeme si nic nalhávat, kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak tomu nikdo nevěříme. Jednoznačně se ukázalo, jak důležité je pro nás Jaroslav Bednář.

Curych hrál především dopředu hodně dobře a měl výborný nástup. Bylo těžké se s jejich aktivní útočnou hrou vyrovnat?
My jsme věděli, že švýcarské týmy mají skvělé nástupy do utkání. Skvělé první třetiny. Zaplať pán Bůh, že jsme šli do vedení, tím jsme je trošku dostali do útlumu a zbývající dvě třetiny jsme už byli lepší.

Ještě čtyři minuty před koncem jste vedli 4:2, nakonec z toho bylo drama. Co se vám honilo hlavou, když Curych vyrovnal na 4:4?
Paradoxem je to, že rozhodčí Curychu neuznali gól, který byl regulérní. To nám podle mě ublížilo, protože kdyby to uznal, tak jsme vyhráli 4:3 a měli tři body. Takhle jim daroval přesilovku a jakoby to kompenzoval. My jsme ale to vedení měli udržet, jsme silné mužstvo a tohle by se nám v lize mistrů ani v extralize nemělo stávat.

K postupu v Lize mistrů máte hodně blízko, myslíte na to?
Já si myslím, že na to nikdo nemyslí. Teď nás čekají dva zápasy extraligy, na které se musíme připravit. Až pokud uspějeme v dalším zápase Ligy mistrů, tak o tom budeme mluvit nahlas.

Chytal jste výborně, ale obrana vás v tom v závěru trochu nechala. Nezlobil jste se na spoluhráče?
Vůbec ne, my jsme kolektiv a držíme spolu. Když někdo udělá chybu, tak za něj druhý zaskočí. V Curychu je navíc široké hřiště a je zákonité, že ta okénka v obraně se občas objeví. Všechno to vyplývá ze hry, ale rozhodně jsem se nezlobil.

Hrdinou večera byl Jaroslav Bednář, který proměnil čtyři samostatné nájezdy. Věřil jste mu, když se pokaždé rozjížděl?
Já mu věřím za každé situace. On vezme v našem pásmu puk a já vím, že se můžu narovnat a postavit, protože vím, že to neztratí. Má to přilepené na hokejce a jede.

Teď něco k extralize. V tabulce jste momentálně na druhém místě za Vítkovicemi, budete se chtít zase rychle vrátit do čela?
Nejsme úplně hladoví po tom prvním místě. Pro nás je důležité předvádět dobré výkony, hrát svoji hru a bodovat. Pokud budu mluvit výhledově, tak samozřejmě pro play off je pro nás prioritou, abychom začínali doma.

V pátek vás čeká utkání ve Zlíně, neprojeví se únava z vypjatého utkání v Curychu?
Něco v nohách bude, ale dneska jsme měli volno, krom toho do Zlína pojedeme tři a půl hodiny autobusem, kde se prospíme, takže ta regenarace by měla být dostatečná.

Jak tipujete zápas se Zlínem?
Já nikdy netipuji, ale samozřejmě věřím našemu týmu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události