Motorsport

F1: Sejmi Hamiltona, vybízí hra před závodem

F1: Sejmi Hamiltona, vybízí hra před závodem

Rasistickým útokům musí před rozhodujícím závodem čelit šampión Hamilton. Vznikla dokonce webová stránka, kde mu můžete dát co proto.

Lewis Hamilton je lídrem průběžného pořadí šampionátu, ale před Velkou cenou Brazílie se především ze strany španělských fanoušků stal terčem rasistických útoků. Ti přejí titul Felipe Massovi z Ferrari. Který z těchto dvou jezdců nakonec titul získá se rozhodne už v neděli.Propíchni Hamiltonovi pneumatiky…

To je překlad webové stránky, na které mohou odpůrci třiadvacetiletého prvního pilota tmavé pleti "házet" na trať okruhu v Interlagosu hřebíky, aby zastavili jezdce McLarenu v cestě za titulem. "Hamilton nesmí dokončit závod. Chceme, aby prohrál!" píše jeden z návštěvníků. Hru najdete ZDE.

Jak na Brita? Máte na výběr

Každý, kdo nepřeje mladému Britovi titul, si nejprve vybere, čím chce Hamiltona zastavit. Jestli připínáčkem, hřebíkem, či dokonce dikobrazem. Ke každému předmětu pak je možné připsat vzkaz a Hamiltonovi odpůrci toho hojně využívají. Většina vzkazů je plná rasistických urážek, některé pilota McLarenu označují za opici, další za čokoládového mužíka a jiné mu přejí smrt.

FIA webovou stránku odsoudila

Vedení Mezinárodní automobilové federace FIA autory stránek odsoudilo. "Diskriminace a předsudky nemají ve sportu ani ve společnosti místo," citovala prohlášení FIA agentura AP.
Hamilton má problémy se španělsky mluvícími fanoušky od loňské sezony, kdy z pozice týmové jedničky McLarenu vystrnadil dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa.

Hamilton dostal také černou kočku

Před rozhodující Velkou cenou Brazílie se k Hamiltonovi přiblížil reportér brazilského televizního pořadu Panika v TV se slovy: "Hamiltone, jsem tady proto, abych ti řekl, jak moc tě tady máme rádi a fandíme ti. Ve jménu všech Brazilců, kteří tě milují, ti chci dát tento dárek." Poté před Hamiltona hodil tradiční symbol smůly - plyšovou černou kočku.


Hamiltona se však reportérovi rozhodit nepodařilo, protože v Británii a Irsku černé kočky symbolem smůly nejsou. "U nás nosí štěstí!" řekl pilot a s úsměvem si plyšovou hračku odnesl.

Rasistické útoky nejsou pro Hamiltona nic nového

Rasistickým útokům čelil už při únorovém testování v Barceloně. Španělský pilot, který nyní jezdí za Renault, před nedělním závodem prohlásil, že udělá všechno pro to, aby titul získal Brazilec Felipe Massa z Ferrari a ne jeho bývalý týmový kolega.

Velká cena Brazílie se pojede na okruhu Interlagos. Podívejte se na ni společně s Felipem Massou.


Hamilton jde do posledního závodu sezony se sedmibodovým náskokem před Massou. Titul mu jako nejmladšímu pilotovi v historii zajistí páté či lepší místo.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události