Fotbal

Hráč Realu Madrid zkolaboval při zápase. Drama na videu

Hráč Realu Madrid zkolaboval při zápase. Drama na videu
Zdroj: oficiální zdroj

Mladý záložník Rubén de la Red, který obléká dres "Bílého baletu,“ se skácel k zemi při pohárovém zápase s třetiligovým Realem Unión v Irúnu.

Rubén De la Red nastoupil do utkání v základní sestavě, ale na hřišti pobyl jen 13 minut. Poté záhadně zkolaboval a padl obličejem na trávník. Ke zkolabovanému hráči hned přispěchali spoluhráči a pleskáním po tvářích se ho snažili probrat. Když ale viděli jeho nepřítomný pohled, na hřiště přiběhli zdravotníci a snažili se hráče přivést k vědomí. Na ploše byl De la Rosa oštěřován dvě minuty a pak byl převezen sanitkou do nemocnice. V nemocnici strávil celou noc na pozorování. Podle listu Marca byl ve špitále již při vědomí. Dokonce i ze sanitky odešel po svých.Je mimo nebezpečí ohrožení života

V oficiálním prohlášení madridského velkoklubu se píše, že třiadvacetiletý De la Red je v součastnosti mimo nebezpečí ohrožení života.

Podle lékaře Realu Carlose Díeze se De la Red stal obětí náhlého poklesu krevního tlaku způsobeného vyčerpáním. "Uděláme ještě kompletní elektrofyziologické vyšetření, abychom zjistili, jak na tom Rubén je," uvedl Diez.


Ve fotbale se podobných případů poslední dobou vyrojilo více. Neznámější fotbalisté, kteří zkolabovali a zemřeli, jsou Marc Vivien Foe či Antonio Puerta.Všichni čeští fanoušci si určitě vzpomenou také na tragickou událost, která se stala spoluhráči Jaromíra Jágra. Mladičký hokejista Andrej Čerepanov totiž při zápase KHL zkolaboval a po převozu do nemocnice zemřel.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události