Fotbal

"Nový Rosický" Václav Kadlec: V deseti letech jsem dal 700 nožiček

"Nový Rosický" Václav Kadlec: V deseti letech jsem dal 700 nožiček
Zdroj: TN.cz

Na Vaše dotazy odpovídal v ON-LINE rozhovoru talentovaný hráč pražské Sparty Václav Kadlec.

Václav Kadlec je jméno mezi fotbalovými fanoušky zatím jen málo známé, ale mezi odborníky budí patřičný respekt. Stabilní člen mládežnických reprezentací totiž výkonnostně přerostl všechny své vrstevníky a upsal se pražské Spartě, která za mladičkého útočníka neváhala vysázet 10 milionů korun. Kadlec si za letenský klub již připsal dva starty - jeden v Poháru ČMFS a jeden v Gambrinus lize. Fanouškům také dokázal, že střílet branky umí. Prosadil se totiž hned v prvním pohárovém vystoupení proti Dvoru Králové.


Teprve šestnáctiletý útočník v on-line rozhovoru prozradil, že s míčem si vyloženě tyká. Už v deseti letech se mu podařilo dát 700 nožiček. V přípravce vstřelil v jednom zápase i deset gólů. Svůj talent by nejraději prodal v následujících zápasech pražské Sparty.


Kdo je nejrychlejším fotbalistou Sparty? Co si myslí o Tomáši Řepkovi? A kdo je jeho manažerem? Václav Kadlec na tyto a další otázky poskytl velmi zajímavé odpovědi.

Rozhovor


Ve Spartě Kadlec v létě podepsal tříletý kontrakt a otevřel si dveře do světa velkého fotbalu. Ze Sparty je totiž nejblíže do reprezentace i do zahraničí. V přestup do elitní soutěže doufá i Kadlec, ale sám připustil, že chce nejdříve pravidelně nastupovat za Spartu a až poté se uvidí, kam budou směřovat jeho další fotbalové kroky.


Člen reprezentace do 17 let má na svém kontě také stáž v anglickém Liverpoolu, kde dostal možnost zahrát si s o dva roky staršími hráči. A Kadlec ani v Anglii nezklamal - na své konto si připsal tři branky.


Kadlec byl od zimy 2008 v hledáčku desítek evropských klubů, nakonec dal ale přednost Spartě, ve které chce sbírat zkušenosti. Přitom mohl odejít do mnohem kvalitnější soutěže, než je česká Gambrinus liga. Na své působení v týmu Bohemians 1905 ale vzpomíná jen kladně. "Měl jsem velké štěstí na trenéry," uvedl Kadlec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události