Hokej

Jágr: Je nutné, aby KHL hrálo více týmů z Evropy

Jágr: Je nutné, aby KHL hrálo více týmů z Evropy
Zdroj: oficiální zdroj

Česká megastar je stoprocentně přesvědčená, že by ruskou nejvyšší hokejovou soutěž mělo hrát více evropských klubů.

Jágr se v rozhovoru pro server allhockey rozmluvil o tom, jakým směrem by se měla ubírat KHL, pokud se chce vážně poměřovat se slavnou NHL.

“Hráči NHL toho o ruské lize zatím příliš nevědí“

"KHL mám velmi rád, působí v ní dobří hráči a mužstva jsou opravdu silná," začal Jágr opatrně. "Mluví se o rozšíření soutěže. A podle mého názoru je nutností, aby v Kontinentální lize hrálo více týmů z Evropy. Nejméně by mělo jít o čtyři nebo pět klubů," řekla největší hvězda Avangardu Omsk.


Svou myšlenku dále rozvinul. "Věřím, že i pro hráče z NHL by pak bylo snazší opustit zámoří. Zatím totiž o Kontinentální lize moc nevědí. Jen to, že je v Asii," poznamenal Jágr s úsměvem.

Evropa, nebo Asie? Medvěděv si vybírá

Český elitní útočník, jehož slova mají v Rusku velkou váhu, tak přímo podpořil expanzi soutěže do Evropy. O tom se mluví už dlouho (jedním z vážných adeptů na připojení ke KHL jsou také Karlovy Vary), jenže na stole prezidenta ligy Alexandera Medvěděva leží i druhá varianta. A ta nepočítá se spoluprácí s evropskými celky, nýbrž ještě hlubší expanzí směrem do nitra Asie…


"Každá soutěž vyhovuje hráčům, kteří v ní působí. Tady v Rusku je obrovské území a velké množství zájmů. Hokejisté tu byli zvyklí na malou ligu a v té evropské by se mohli cítit ztracení," nastiňuje Jágr, že názorová shoda napříč hráčskými kabinami v tomto směru neexistuje.

Kluby si stěžují – hráče kosí zranění

Jágr se dále pozastavil nad vzrůstajícím množstvím zraněných hráčů, na což upozorňuje řada klubů z KHL. Ty si stěžují na zběsilé zápasové tempo. "My máme také mnoho hokejistů, kteří nemohou hrát. A mnozí z nich patří mezi naše klíčové hráče. Pak to dopadá jako v Petrohradě, kde jsme bez nich prohráli 0:5," připomněl kladenský rodák vysokou porážku Omsku.


Ovšem i on byl jedním z těch, kteří zápas nedohráli. "Ozvalo se starší zranění a nedalo se pokračovat. Jsem však rád, že jsem se dal do utkání s Čerepovcem dohromady," uzavřel majitel dvou Stanley Cupů.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události