Tenis

Nalbandian se v pařížském finále utká s Tsongou

Argentinský tenista porazil Davyděnka, Tsonga si poradil Blakem.

Naděje Davida Nalbandiana a Wilfrieda Tsongy na Turnaj mistrů stále žije. Ale jen jeden z nich získá poslední volné místo v osmičce pro Turnaj mistrů. Toho se díky dnešním výsledkům zúčastní i Argentinec Juan Martin del Potro.

Nalbandian může obhájit loňský triumf

Nalbandian do zápasu vlétl ve velkém stylu a během prvních čtyř gamů soupeři dovolil jen tři fiftýny. První set vyhrál bleskově 6:1, ale pak přemožitel Tomáše Berdycha srovnal krok a druhou sadu získal pro sebe v poměru 7:5. Rozhodující okamžik třetího setu přišel v sedmé hře, kdy se Nalbandianovi podařilo získat podání soupeře a náskok brejku udržel až do konce.

Blake neměl šanci

Ve druhém semifinále si mohl účast na Turnaji mistrů zajistit Američan James Blake, ale francouzský přemožitel Radka Štěpánka Tsonga ho porazil 6:4 a 6:3 a šanci mu vzal.
Francouzi Tsongovi se v utkání podařilo nasázet čtrnáct es a za pouhých 67 minut zvítězil nad svým soupeřem 6:4 a 6:3.Třiadvacetiletý rodák z Le Mans se tak i díky skvělému domácímu publiku probojoval do finále, kde si zahraje i o účast na závěrečném turnaji sezony v Šanghaji. Blakeovo vyřazení poslalo do Šanghaje Del Potra, který v Paříži vypadl ve třetím kole s Nalbandianem.


Jo-Wilfried Tsonga si tak poprvé na podniku Masters zahraje ve finále.

Výsledek:

Dvouhra - semifinále:
Nalbandian (8-Arg.) - Davyděnko (6-Rus.) 6:1, 5:7, 6:4, Tsonga (13-Fr.) - Blake (11-USA) 6:4, 6:3.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události