Hokej

Trenér Nashvillu: Z Erata se stává náš vůdce

Trenér Nashvillu: Z Erata se stává náš vůdce

Hokejový útočník Martin Erat se zaskvěl při utkání mezi jeho Nashvillem a floridskými Pantery, ve kterém si připsal hned dva góly. “Snažím se hrát pořád stejně,“ prozrazuje recept na úspěch.

Erat je se šesti góly nejlepším střelcem Nashvillu v této sezoně. A svou vizitku střelce potvrdil i tentokrát - zápas s Floridou poslal v polovině třetí třetiny do prodloužení, v závěrečném rozstřelu se pak stal jediným úspěšným exekutorem samostatného nájezdu.

Kouč Barry Trotz: Martin je nejlepší ve střelbě

"Erat je velmi kreativní hráč. V záloze má několik řešení a někdy je pak při nájezdech použije," pochválil ho kouč Predátorů Barry Trotz.


"Když udělá dva nebo tři pohyby, je velmi těžké ho zastavit. Tentokrát byl velmi soustředěný a zajistil nám dva body, které jsme moc potřebovali," pokračoval v zasloužené chvále. "Z Martina se holt stává vůdce, což od něho letos také očekáváme. Kdykoliv má šanci z dobré pozice vystřelit, chceme, aby střílel. V tom je totiž nejlepší," dodal Trotz.


To samotný Erat zůstal skromný, ve svém výkonu neshledal nic zvláštního."Snažím se hrát pořád stejně. Momentálně všechno funguje, ale bude to ještě dlouhá sezona. Přijdou i těžké chvíle," poznamenal spolehlivý útočník.

Trefil se i extřinecký Olesz

Erat však nebyl jediným českým střelcem v utkání. Na druhé straně se jednou prosadil také Rostislav Olesz, jenž na konci první třetiny srovnal na 1:1. "Byl to velmi dobrý pas od našich zadáků, dostal jsem se tak za obranu Nashvillu. Pak už to bylo pouze mezi mnou a jejich gólmanem a mně se podařilo skórovat," řekl ke svému gólu po utkání rodák z Bílovce, který v nájezdech na rozdíl od Erata neuspěl.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události