Fotbal

Čech má 100 nul a chce překonat rekord Chelsea

Čech má 100 nul a chce překonat rekord Chelsea
Zdroj: TN.cz

Petr Čech v sobotním zápase proti Sunderlandu vychytal svou 100. nulu v dresu Blues. Celkem má na svém kontě již 120 čistých kont z prvoligových soutěží a Ligy mistrů. Českému gólmanovi se také dostalo velké pocty, když byl zařazen do knihy o deseti nejlepších hráčích historie Chelsea.

Nejlepší český brankář součastnosti a držitel trofeje pro nejlepšího gólmana uplynulého ročníku Ligy mistrů si v neděli užíval bezstarostného odpoledne na zeleném pažitu. Na jeho branku totiž nešla ani jedna střela, a tak jediné, co Petra Čecha trápilo bylo deštivé počasí, které panovalo na Stamford Bridge. "Všechno to hezky vyšlo. Snad jedině to počasí mohlo být lepší, byla velká zima, vítr a tma - už ve dvě odpoledne se muselo na stadionu rozsvítít," vyprávěl Čech.Čech vyhlásil útok na rekord

S jídlem roste chuť. Proto se Petr Čech nechce spokojit s kulatou cifrou a chce přepsat historii londýnského velkoklubu. V historii Chelsea se totiž nad 100 nul dostal už jen legendární Peter Bonetti. Ten jich nashromáždil celkem 205, a to během dvaceti let svých věrných služeb v řadách Blues. "Když budu takto pokračovat, mohl bych za pět let jeho rekord překonat," prohlásil Čech a ke svým brankářským kolegům v Chelsea dodal: "Hilário mi na mou stovku nul odpověděl, že už jsem docela starej... Jinak Carlo Cudicini se k té stovce také blíží, myslím, že má aktuálně asi 95 nul," uvedl s úsměvem na tváři bývalý gólman Blšan, Sparty a Rennes.


Čech na stovku nul potřeboval 180 zápasů Premier League, Ligy mistrů, Anglického a Ligového poháru. "Jsem moc rád, že jsem to dotáhl na stovku nul, a o to více mě těší, že jsem jich většinu vychytal v Premier League a v Lize mistrů, tedy ve dvou nejlepších fotbalových soutěžích na světě," prohlásil reprezentační gólman, který drží rekord anglické ligy v počtu nul v jedné sezoně. V ročníku 2004/2005 nedostal při cestě za titulem gól v 25 zápasech. "Je to zároveň výborná vizitka pro obrannou práci celého mužstva," dodal.

Čech mezi legendami!

Petr Čech se dočkal další pocty. Novinář Neil Barnett českého brankáře zařadil do jedné kapitoly knihy "Chelsea's Perfect 10", o deseti nejlepších hráčích v historii klubu. Je tak zmíněn po boku jmen jako Dennis Wise, Peter Osgood, Kerry Dixon, John Terry či Frank Lampard. "Já a Peter Bonetti tvoříme dohromady jednu kapitolu, což je pro mě obrovská pocta. Je to velká legenda klubu. Počet odchytaných utkání a počet nul, kterých v nich dosáhl, je fantastický. Když jsem přišel do Chelsea, každý zde o něm mluvil. Tehdy mě nenapadlo, že se jednou dočkám toho, že se už po pěti letech strávených v Chelsea objevím v knížce po jeho boku," vysvětlil Čech.

Přidá další nulu v úterý?

Další nulu může fotbalový gentleman Petr Čech přidat už v úterý v Římě, kde se Chelsea v Lize mistrů utká s domácím AS. Londýnský celek se přesouvá do Itálie v neděli. "Letíme dřív, abychom měli dost času na odpočinek a přípravu na zápas, ve kterém chceme vyhrát. Tři body nám totiž takřka určitě zajistí postup ze skupiny. Mít postup v kapse co nejdříve, to je náš cíl, abychom se pak mohli v klidu soustředit na Premier League a Ligový pohár," zakončil Čech.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události