Fotbal

Fotbalisté Kazaně jsou poprvé v historii mistry ruské ligy

Ruský titul získalo mužstvo bez jediného Čecha v sestavě.

Fotbalisté Rubinu Kazaň zvítězili v nedělním zápase 27. kola ruské ligy na hřišti Saturnu MO 2:1 a tři kola před koncem soutěže slaví mistrovský titul, protože mají na prvním místě desetibodový náskok a nemohou již být dostiženi.

Mistrovské korunovace odpálil Srb Miloševič

O výhře Kazaně rozhodl až v úplném závěru zápasu kanonýr Miloševič. Ale už patnáct minut před koncem se zdálo, že Rubin může začít slavit. Gólmana Saturnu Antonína Kinského  překonal Adamov a hostující fanoušci již začínali zvolna otevírat šampaňské.


Ale mohli ho zase zazátkovat  -  v 80. minutě vyrovnal Němov. Jenže Rubin se vzpamatoval a v devadesáté minutě strhl výhru na svou stranu. Do sítě Kinského se trefil střídající pětatřicetiletý srbský útočník Savo Miloševič a stal se hrdinou celé Kazaně.

Obránce Jiří Novotný: Kazaň si titul určitě zaslouží

Fotbalista Jiří Novotný už sice v ruské Kazani od roku 2005 nehraje, v neděli přesto držel Rubinu palce. Když pak Savo Miloševič v poslední minutě vstřelil gól, který týmu zajistil titul, měl Novotný velkou radost.


"V Kazani teď bude obrovská sláva. Už když jsme před lety jako nováček ruské ligy skončili na třetím místě, tak to byla velká událost, a teď po zisku titulu to bude ještě větší," předpokládá Jiří Novotný, který v dresu Kazaně hrál v letech 2003 až 2005.


"Od postupu do ligy je v klubu pořád stejný trenér, pracovalo se koncepčně s výhledem do budoucna. Kouč si skládal tým podle svého a Rubin pomalu stoupal v tabulce. Už v roce 2006, kdy město Kazaň slavilo tisíc let od svého vzniku, chtěli úspěch. Tehdy jim to nevyšlo, ale teď se dočkali a já jim to moc přeju. Taky jsem tenhle zápas sledoval a jsem rád, že vyhráli a dotáhli to," tvrdí osmatřicetiletý obránce, jenž momentálně působí v dresu druholigové Dukly Praha.

Saturn Moskevská oblast - Rubin Kazaň 1:2 (0:0)

Branky: 80. Němov - 75. Adamov, 90. Miloševič.
Český gólman Antonín Kinský odchytal v dresu domácího Saturnu celý zápas.

hum, jpz, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události