Fotbal

EXKLUZIVNĚ! Rudolf Skácel: O návratu do Česka nepřemýšlím

EXKLUZIVNĚ! Rudolf Skácel: O návratu do Česka nepřemýšlím
Zdroj: oficiální zdroj

Záložník Rudolf Skácel, jenž svého času patřil do širšího výběru české reprezentace, čeká na nabídky zahraničních klubů.

Patří mezi fotbalové dobrodruhy. Je mu 29 let a za sebou má angažmá ve francouzském Olympique Marseille, řeckém Panathinaikosu Atény, skotském Hearts, německé Hertě Berlín i anglickém Southamptonu. Své kořeny však trvale nezapustil ani v jednom z týmů. A to nastupoval v reprezentaci do 21 let s takovými jmény jako jsou Čech, Rozehnal, Grygera, Polák či Baroš...


V druholigovém Southamptonu donedávna vysedával jen na tribuně. Nedávno přesídlil na hřiště, protože vedení anglického klubu chce z jeho prodeje utržit co nejvíce peněz.


“Southampton má velké finanční potíže a chce je vyřešit tím, že prodá všechny starší hráče,“ poznamenal Skácel exkluzivně pro tn.cz.


Nyní jste začal pravidelně nastupovat, během 11 dnů jste odehrál 4 zápasy. V čem nastal ten zlom?

To je spíš otázka pro vedení Southamptonu, já to nechci moc komentovat. Asi je to totiž tím, že mi v létě končí smlouva… Klub má velké finanční problémy a snaží se je řešit tím, že postupně prodá všechny starší hráče a začne stavět jen na těch mladých, kteří tolik nestojí.


Už jste se bavil s manažerem Pavlem Zíkou o vaší budoucnosti? Předpokládám, že v Southamptonu zůstat asi nechcete…
I kdybych chtěl, je to zcela nereálné. Klub nemá žádné peníze a šetří, kde se dá. Před sezonou rozprodal nebo rozpůjčoval všechny své hráče, takže v létě bude nejspíš jen čekat, kdo se vrátí zpátky. Co bude se mnou, to uvidíme.


Když jste do Southamptonu přicházel, tušil jste o jeho finančních problémech?
Ne, tehdy nic takového nebylo. Všechno nastalo až když se nám nepodařilo postoupit zpět do Premier League. Tím se všechno zlomilo. Během doby, co jsem byl na hostování v Herthě Berlín, z klubu odešli lidi, kteří ho financovali. Ale tak už to bohužel ve fotbale bývá, věci se v něm mění strašně rychle.

Nelitujete nyní trochu toho, že jste nekývnul na nabídku Herthy, aby jste do německého klubu šel na přestup?
Tak to není jen o mě. Já jsem tam chtěl jít… (zarazí se). Ale nechci to komentovat, nechci to dál rozebírat. Prostě to z nějakých důvodů nedopadlo. Jsou věci, které člověk zkrátka neovlivní. Já se dívám dopředu.Dobrá, pojďme tedy k něčemu jinému. Vrátil byste se do české ligy, kdyby na stůl přišla adekvátní nabídka?
Tak to je jenom kdyby… Uvidíme, co bude v zimě, co bude v létě... Ale nemyslím si, že nastal čas vrátit se domů. Ani o tom nepřemýšlím.


Má už pro vás manažer Zíka nějaké nabídky na přestup v zimním období? Mluvili jste o tom?
Nemluvili, takže o ničem nevím.


Patřil jste k největším talentům českého fotbalu, ale v posledních letech jste se trochu ztratil z očí. Neříkáte si, že jste trochu smolař? V Panathinaikosu jste doplatil na odchod kouče Zdeňka Ščasného, v Hearts zase na podivné metody majitele klubu Vladimira Romanova…
Podívejte, vždycky potřebujete trochu štěstí. Kdybych ho neměl, tak dodnes hraju českou ligu. A třeba ani tu ne. Nemá cenu spekulovat… Momentálně jsem hráč Southamptonu a chci pro něj odvádět ty nejlepší výkony. Opravdu se neohlížím dozadu a nerad něco hodnotím, ze všeho se snažím brát jen to pozitivní.


Na jaké zahraniční angažmá vzpomínáte nejraději?
Tak hlavně bych rád řekl, že žádného nelituju (rezolutně)! Všude jsem to bral jako cennou zkušenost. Nejvíc se o mně asi mluvilo, když jsem byl v Hearts, ve Skotsku jsme měli skvělou partu a dařilo se nám. Dá se říct, že dobré zápasy jsem odehrál i za Panathinaikos. Ale rád budu vzpomínat na každé angažmá, koneckonců i na Southampton. Vždyť kdybychom jako tým měli jen trochu víc štěstí, byli bychom teď někde úplně jinde.


Až se budete rozhodovat, kam se ze Southamptonu vydat, upřednostníte variantu zůstat v Anglii?
To záleží na tom, jakou dostanu nabídku. Ale samozřejmě by se mi nejvíce líbilo hrát první ligu, být zase víc na očích a mít možnost se porvat i o návrat do reprezentace. Budu volný hráč, tak snad bude z čeho vybírat…

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události