Sport

Radcliffeová vyhrála potřetí maraton v New Yorku

Britská běžkyně Paula Radcliffeová obhájila vítězství v maratonu v New Yorku. Světová rekordmanka dnes proběhla cílem v Central Parku v čase 2:23:56 a vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem před čtyřicetiletou ruskou veteránkou Ludmilou Petrovovou. V mužském závodě si zopakoval předloňské prvenství Brazilec Marilson Gomes dos Santos.

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.