Motorsport

Schumacher: O vítězství Hamiltona rozhodl osud

Fenomenální pilot Michael Schumacher žasne nad jedním z nejdramatičtějších závodů v historii F1.

Stejně jako celý motoristický svět byl i Michael Schumacher ohromen posledním závodem F1 v Brazílii, který rozhodl o titulu mistra světa. Nejúspěšnější pilot v historii F1 přiznal, že byl z úžasného závodu, ve kterém Hamilton "urval" mistrovský titul až v posledních zatáčkách, naprosto uchvácen.


"Bylo to neskutečné finále. Pořád se ze včerejšího závodu nemůžu vzpamatovat. Nic podobného jsem nezažil v své jezdecké kariéře, ani jako divák. Jediné, co můžete říct, je to, že to byl osud," komentoval závod Schumacher.


"Musím poblahopřát Lewisi Hamiltonovi a rovněž posílám gratulace Felipemu a všem lidem z týmu," řekl německý pilot, který nedávno prohlásil o Hamiltonovi, že je mužem, který může překonat  zisk jeho rekordních sedmi titulů.

Schumacher: S Felipem se příští rok musí počítat

Na druhou stranu však Schumacher, který stále pracuje ve Ferrari v roli konzultanta, nešetřil chválou na adresu Felipeho Massy. "Felipe může z tohoto závodu odejít s hlavou vztyčenou, protože konečně přesvědčil všechny ty lidi kolem o svých řidičských schopnostech. Jsem si jistý, že s ním příští rok můžeme znovu počítat v boji o titul," řekl o muži, který prohrál v boji o celkový triumf o pouhý bod.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události