Fotbal

VIDEO: Nadšený Střihavka neskrýval euforii

Skvělý první poločas sehráli fotbalisté Baníku Ostrava proti pražské Spartě. Skóre zápasu otevřel po přihrávce Radima Řezníka David Střihavka.

"Měli jsme převahu a chodili v prvním poločase často do zakončení,“ radoval se po utkání střelec první branky Baníku David Střihavka, který otevřel skóre v 31. minutě po akci dvou krajních obránců Tchuře s Řezníkem. "Radim Řezník to v minulých zápasech zkoušel dávat na první tyč, ale nikdy se mu to pořádně nepovedlo. Až teď  mu to konečně vyšlo,“ pochválil Střihavka za finální přihrávku pravého obránce Baníku.

Střihavka: Klobouk dolů před naším výkonem!Absence Řepky Baníku vyhovovala

Vytáhlý domácí útočník nemusel svádět na hrotu útoku tvrdé souboje s řízným Řepkou a to mu vyhovovalo. "To by bylo asi tvrdší,“ uznal. "Přišlo mi, že nám stopeři dávali docela dost prostoru,“ našel chyby na sparťanské obraně.


Gól pro prababičku

Duhý gól do Blažkovy branky za dalších šest minut přidal Tomáš Mičola a v návalu euforie sundal dres a vyfasoval i žlutou kartu. Ale to mu bylo jedno. "Zemřela mi prababička, tak jsem ten gól vstřelil pro ni,“ uvedl důvod své mimořádné radosti.


Zdálo se, že trenér Večeřa mu ještě před udělením žluté karty svlečení dresu vytýká, ale nebylo tomu tak. "Jen jsem mu řekl, ať se rychle obleče,“ uvedl ostravský trenér. Přitom Mičola málem vůbec nenastoupil. "Váhal jsem, jestli mu nedáme volno. Ale Tomáš chtěl hrát a dohodli jsme se, že tak nejlíp uctí památku své prababičky,“ přidal Večeřa.

Chovanec se na souhru Baníku se Spartou připravoval

Sparta podle svého kouče nepodala optimální výkon. "Zápas nás nezastihl v ideální formě, ale narazili jsme na silný Baník, který potvrdil, že je kompaktní tým," uznal trenér Jozef Chovanec.
Podle něj se nepovedlo eliminovat kombinační přednosti soupeře.


"Oba góly, to byly naučené akce. Na souhru Baníku jsme se připravovali, ale neuhlídali jsme ji. V obou situacích jsme reagovali pozdě. Pokud bychom vydrželi v dobře postaveném obranném bloku, mohli jsme uspět, ale jak se nám to rozpadlo do šířky, měli jsme problémy," vysvětlil Chovanec.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události