Fotbal

Žižkov vybírá ze čtyř trenérů. Favoritem je Ščasný

Zdeněk Ščasný, Jaroslav Šilhavý, Martin Pulpit a Vítězslav Lavička – jedno z těchto jmen se na Žižkově ujme role po odvolaném kouči Josefu Csaplárovi.

Prezident posledního celku Gambrinus ligy Luděk Vinš potvrdil, že oslovil právě toto kvarteto kandidátů. Podle zákulisních informací má k funkci nejblíže Zdeněk Ščasný, jenž pražskou Viktorku v minulosti několikrát vedl a byl s ní relativně úspěšný.

Neuspěl Griga ani Csaplár

Žižkov je takovým malým trenérským katem této sezony. Už po pěti kolech se z lavičky musel poroučet slovenský introvert Stanislav Griga, kterého nahradil sebevědomím hýřící Josef Csaplár. Jeho přetváření Žižkova na klub západních parametrů ale skončilo hned v počátcích...


Csaplár získal ze sedmi zápasů pouhopouhé čtyři body a po nedělní porážce v Českých Budějovicích dostal padáka. Spolu s ním mužstvo opustil i sportovní ředitel Pavel Kuka.Kukovo křeslo zůstane prázdné

"Situace se musela řešit, protože prohra se dvěma konkurenty v boji o záchranu za sebou - Kladnem a Českými Budějovicemi - se může v budoucnu projevit nepříjemnými důsledky. Ale zatím je ještě čas situaci zvládnout,“ poznamenává Vinš a pokračuje: “Jednám se Ščasným, Šilhavým, Pupitem a Lavičkou. V této chvíli neuvažuji o tom, že bych obsazoval místo sportovního ředitele. Nepovažuji ovšem za chybu, že jsem dal Pavlu Kukovi příležitost."

Vinš příchod Ščasného zatím nepotvrdil

Podle zákulisních informací je nejvážnějším kandidátem na Csaplárovo místo zkušený harcovník Zdeněk Ščasný. “Z již zmíněného kvarteta trenérů jednoho považuji za jedničku, ale jméno si zatím nechávám pro sebe,“ mlží přesto Vinš.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události