Fotbal

Milan Baroš: V Galatasaray jsem šťastný. Chci tu hrát ještě dlouho!

VIDEO: Věčný fotbalový reprezentant Milan Baroš konečně promluvil o svém klubu! Na svých webových stránkách pěje na Galatasaray jen samou chválu.

Sedmadvacetiletý útočník neskrývá, že když do Istanbulu přicházel, honily se mu hlavou nepříjemné myšlenky. “Můj příjezd do Turecka se nesl v duchu obav. Nevěděl jsem, co zde mohu očekávat, ale situace se pro mne vyvinula přívětivě. Jsem šťastný, že mohu hrát za Galatasaray a věřím, že je to na dlouho!“ poznamenal vzorně vyhlášený fotbalový cestovatel.

Na Barošovy góly v dresu tureckého klubu se podívejte zde:Baroš už myslí na finále Poháru UEFA

“Když jsem byl v Liverpoolu, hráli jsme také s Galatasaray, ale tehdy jsem vůbec tureckou ligu neznal. Dnes již mohu říci, jak dobré týmy zde hrají. Galatasaray je složený z hodně kvalitních hráčů. Naším společným cílem je vytvořit stabilní kádr a mít úspěchy," rozplýval se Baroš.

Nejlepší střelec EURA 2004 se o Galatasaray s novináři bavit vytrvale odmítal.


Zřejmě nejkrásnější trefa Baroše v Galatasaray vypadá takto:


Český ostrostřelec ze svého nového angažmá nadšený být musí. V turecké lize je sice jeho tým pátý, ale jen s tříbodovou ztrátou na prvního, dobře to má rozehrané i v Poháru UEFA. V ní má Galatasaray za sebou první zápas, který vyhrál 1:0 nad řeckým Olympiakosem Pireus.


Baroš už však pošilhává i po samotném finále soutěže, které se bude hrát na stadioně konkurenčního Fenerbahče Istanbul. "Naším úplně prvním cílem je postoupit. Ale samozřejmě by bylo skvělé dostat se až do finále. Ovšem musíme vše řešit postupně. Jsou tam silné týmy a přibudou další z Ligy mistrů. Budeme postupovat krok za krokem a uvidíme, kam až dojdeme," prohlásil Baroš.

“Istanbul je nádherné město. Líbí se i přítelkyni“

Rodák z Vigantic se také rozhovořil o istanbulských derby zápasech s Fenerbahče a Besiktasem, které jsou v Turecku extrémně sledované. "V minulosti jsem měl podobné zkušenosti. Hrál jsem derby v Liverpoolu, Aston Ville i v Olympique Lyon. Derby jsou pro každého hráče osobní, když dáš gól a vyhraješ, je to skvělé. Mám moc rád tyto velké zápasy."


Pro Baroše je angažmá v Galatasarayi něco jako znovuzrození. Kromě fotbalu si pochvaluje i tamní prostředí. "Istanbul je nádherné město, výborné restaurace a kavárny. Přítelkyni se tady moc líbí. Často se tu scházíme s českými kamarády Zápotočným a Sivokem z Besiktase," uzavřel rychlonohý útočník.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události