Hokej

Navrátilec Prusek si uvědomuje, že je ve Vítkovicích přebytečný

Hokejový brankář Martin Prusek se po dvouměsíčním hostování v ruském Spartaku Moskva vrátil do Vítkovic. Ale dlouho tam nejspíš nezůstane.

I když ostravskému klubu odvedl cenné služby, nyní je pro něj přebytečný. A sám Prusek to moc dobře ví.

Rusové ho chtěli. Ovšem jenom na měsíc

"Že bych ve Vítkovicích zůstal? To asi ne. Jsou rozjeté a mají dva vysoce kvalitní gólmany, kteří podávají výborné výkony," říká Prusek. Přitom i jemu se v Rusku dařilo na výbornou a trenér Miloš Říha ho chtěl v mužstvu udržet. "Ale jednalo se spíš o další měsíc, což by pro mě nic neřešilo. Stejně bych pak musel zase něco hledat," uznal Prusek, který v pondělí přijel domů do Ostravy.


V Rusku si zachytal během své kariéry už podruhé a byl se svými výkony spokojen. "Z počátku jsem musel být trochu vděčný trenéru Říhovi, začátek pro mě nebyl jednoduchý. Ovšem pak jsem chytal vlastně všechny zápasy a dost jsme vyhrávali. Na poměry Spartaku to bylo výborné," těšilo Pruska.

Zachytá si extraligu?

Nyní musí řešit, co s ním bude. "Budu se muset sejít s vedením Vítkovic. Nevím, jaké plány se mnou mají. "Nejlepší variantou by asi bylo, kdybych odešel někam na hostování," podotýká s tím, že by se nebránil ani jinému extraligovému klubu. "To ovšem záleží hlavně na Vítkovicích," uzavřel Prusek.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události