Fotbal

Majitel Levski Sofia: Bulharský fotbal je infikovaný korupcí

Podle majitele klubu Levski Sofia Todora Batkova je bulharský fotbal plný zmanipulovaných zápasů a ilegálních sázek. Batkov se tak vyjádřil pro televizní stanici BTV.

"Za svým vyjádřením si stojím. Vždycky jsem se snažil držet Levski pryč od takových věcí, ale je zřejmé, že v Bulharsku dochází k manipulacím se zápasy a k ilegálním sázkám. Není tajemstvím, že světová federace FIFA zahájila vyšetřování v několika zemích a nevyhne se to ani Bulharsku," vzkázal Batkov ostře.

“Objevili jsme určité problémy s korupcí…“

Minulý měsíc se prezident Bulharské fotbalové unie (BFU) Borislav Mihajlov setkal v Curychu s šéfem FIFA Seppem Blatterem, aby diskutovali o stavu bulharského fotbalu a jeho budoucnosti. "Objevili jsme určité problémy s korupcí a ilegálními sázkami a chceme se zabývat těmito otázkami, aby došlo k očištění bulharského fotbalu," uvedl Mihajlov na internetových stránkách FIFA.


V září odstoupil v Bulharsku předseda komise rozhodčích Borislav Alexandrov po obvinění z ovlivňování zápasů. O pár hodin později BFU propustila všech sedm členů komise.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události