Hokej

Rozloučí se Straka s reprezentací vítězně?

Český hokej slaví stoleté výročí. Vrcholem oslav bude souboj české reprezentace se Slováky, při kterém se s dresem s lvíčkem na prsou rozloučí olympijský vítěz z Nagana Martin Straka.

Vyprodaná O2 Arena, kvalitní soupeř a skvělý doprovodný program – to všechno je ozdobou dlouho očekávaného duelu, který má být jakýmsi vyvrcholením oslav českého hokeje.

Program je opravdu bohatý, na své si přijde každý

Předseda hokejového svazu Tomáš Král slíbil, že jeden z nejpopulárnějších sportů v zemi vezme své jubileum opravdu velkolepě. A své slovo dodržel. Na programu je vstup legend do síně slávy, předání stříbrných medailí osobnostem, kteří se nejvíce zasloužili o hokejový rozvoj, či exhibiční zápas hvězd několika generací.


Ovšem jak už bylo řečeno, vrcholem bude premiéra kouče Vladimíra Růžičky na střídačce reprezentačního mužstva. Ten bude mít k dispozici to nejlepší, co momentálně jezdí po ledových kluzištích. A to včetně hvězdného Jaromíra Jágra, který nastoupí v první útočné formaci po boku Jaroslava Hlinky a Martina Straky. "Je to naprosto super. Sté výročí hokeje, vyprodaný stadion a mezistátní utkání, co víc si můžeme přát!" poznamenává nadšeně Růžička.Růžička požaduje stoprocentní výkon

I když je celé utkání bráno především přátelsky, nebyl by to Růžička, aby po svých svěřencích nežádal vítězství. "My k zápasu přistoupíme jako k jakémukoli jinému mezistátnímu utkání. Oslavy k tomu samozřejmě patří, ale my chceme do sezony vstoupit dobře," říká jasně renomovaný kouč, kterého už ve čtvrtek s reprezentací čeká zápas proti Finsku na turnaji Karjala Cup.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události