Fotbal

Ščasný: Cíl je jednoznačný. Zachránit ligu pro Viktorku

Fotbalová Viktoria Žižkov už má nového kouče. Josefa Csaplára u posledního mužstva první ligy nahradil Zdeněk Ščasný, který se na Žižkov vrací po šesti letech.

Až bude Vitkorce nejhůř, tak přijde trenér Zdeněk Ščasný a zachrání ji od pádu do druhé ligy, hodí se v souvislosti s angažováním zkušeného kouče v pražském klubu parafrázovat legendu o legendárních blanických rytířích.


O tom, že je Ščasný nejvážnějším kandidátem na uvolněný post, jsme vás již informovali.


"Z hlediska postavení mužstva a počtu bodů je cíl jednoznačný, zachránit ligu pro Viktorku," sdělil svoje nejbližší plány Ščasný, který bere svoje angažmá jako výzvu a ze složité situace nemá strach.  "Kdybych se bál, tak by na nabídku nekývnul," řekl Ščasný, který však připustil, že ho nečeká jednoduchá práce. "Pro mě je složité poznat kádr během soutěže, nicméně máme ještě čtyři kola do konce podzimní části a pak celou zimní přestávku," řekl trenér.

Do Česka nechtěl, ale...

"Nečekal jsem, že bych akceptoval nabídku z české ligy. Stalo se však, že se na mě obrátila Viktoria Žižkov, kde jsem strávil v minulosti tři roky. Beru to jako určitou výzvu," komentoval svůj krok Ščasný, který přiznal, že jeho dřívější působení v pražském klubu sehrálo důležitou úlohu v jeho rozhodování.


"Hrálo to klíčovou roli. Už jsem se nechal slyšet, že jsem nepřemýšlel o nějakém angažmá u nás, s výjimkou Viktorky a Sparty," řekl Ščasný.

Bude se historie opakovat?

Když v roce 1999 přebíral Ščasný Viktorii Žižkov, tak se klub topil na dně ligové tabulky, ale kontroverzní trenér mu vdechl život. Ščasný prožil poté ve Viktorce velmi úspěšné období, který vyvrcholilo sezononou 2001/2002. Pražané tehdy mířili dokonce za titulem, ale v posledním kole o vítězství v lize nešťastně přišli porážkou na Slavii, když chvíli před koncem rozhodl Kuka.


Po angažmá v pražském klubu zamířil do Řecka, kde vedl OFI Kréta a Panathinaikos. Tam v únoru 2005 skončil, další práci vzal až v prosinci v Mostě, který byl také poslední a Ščasný ho v pohodě dovedl k záchraně¨.


V Mostě dokončil ročník 2006/2007, poté z klubu odešel, ale už v úvodu nového vzal nabídku Mladé Boleslavi, kde skončil letos v průběhu jara.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události