Fotbal

Pohárové utkání Slavie proti Aston Ville bude vysílat NOVA Sport

Pohárové utkání Slavie proti Aston Ville bude vysílat NOVA Sport
Zdroj: TN.cz

O čtvrteční zápas Poháru UEFA mezi Slavií Praha a Aston Villou český televizní divák nepřijde. Práva na přenos zakoupila stanice NOVA Sport.

"Díky vstřícnému přístupu obou stran se podařilo dosáhnout dohody a NOVA Sport tak odvysílá tento prestižní souboj základní skupiny poháru UEFA, který fanoušky velice zajímá,“ řekl Marek Kindernay, ředitel stanice NOVA Sport.


"Jsme rádi, že jednání dopadla úspěšně a že mohou být spokojeny všechny strany, Slavia, její fanoušci a také televizní diváci, kteří uvidí zajímavý přenos," uvedl na oficiálním klubovém webu generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Česká televize nevyhověla finančním požadavkům

V boji o televizní práva na sledované utkání bylo od počátku několik tuzemských televizí, se kterými se Slavia nebyla schopná domluvit na konkrétním výstupu. S Českou televizí Slavia nenašla společnou řeč v otázce sumy za prodej přenosových práv a nakonec se s ní v médiích pustila i do otevřené války. Neshoda panovala i při jednání s ostatními stanicemi.


Ve hře tak zůstala NOVA Sport, která také o přenos projevila velký zájem, který nakonec proměnila v kýžený úspěch, kterým je získání televizních práv na utkání Poháru UEFA Slavia Praha - Aston Villa. Přímý přenos zápasu začíná na stanici NOVA Sport ve čtvrtek 6. 11. od 20:40 hodin.

Slavii se postaví Aston Villa

Pro českého mistra začínají boje v základní skupině fotbalového Poháru UEFA pěkně zostra. V Edenu je čeká jeden z nejsilnějších týmů anglické Premier League -birminghamská Aston Villa, která letos atakuje příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Úvodní vystoupení proti Ajaxu Amsterdam navíc výsledkově zvládla a zvítězila 2:1.

Kdo má lepší formu?

V domácí soutěži však Aston Villa, která dorazí do Prahy ve středu dopoledne, nečekaně kloptýtnula s Newcastlem, když prohrála 0:2, a přišla o možnost dostat se na třetí místo Premier League. Pro birminghamský klub to byl první nezdar po předchozích dvou výhrách a kouč O'Neill neskrýval rozčarování. "Byli jsme špatní v zakončení," zlobil se O'Neill a zároveň před zápasem v Edenu pohrozil změnami v sestavě.


Slávisté naopak s formou vůbec problémy nemají. V neděli porazili Brno 2:1, náskok na prvním místě v tabulce po 12. kole zvýšili na čtyři body a kouč Karel Jarolím zřejmě přemýšlí nad jediným otazníkem v jinak ustálené základní sestavě. Dilema pro něj bude, zda do středu zálohy vrátí Tijaniho Belaida, nebo v ní ponechá Ladislava Volešáka.


"Uvidíme, Tijani po návratu z reprezentačního srazu nehrál tak, jak jsme si představovali, proto proti Brnu dostal šanci Láďa Volešák, který si o ni říkal v minulých zápasech, kdy střídal. Ale před zápasem s Aston Villou to nemusí nic znamenat, navíc nás čeká nabitý program a spousta zápasů," uvedl Jarolím po nedělním utkáním s Brnem.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události