Fotbal

Pohárové utkání Slavie proti Aston Ville bude vysílat NOVA Sport

Pohárové utkání Slavie proti Aston Ville bude vysílat NOVA Sport
Zdroj: TN.cz

O čtvrteční zápas Poháru UEFA mezi Slavií Praha a Aston Villou český televizní divák nepřijde. Práva na přenos zakoupila stanice NOVA Sport.

"Díky vstřícnému přístupu obou stran se podařilo dosáhnout dohody a NOVA Sport tak odvysílá tento prestižní souboj základní skupiny poháru UEFA, který fanoušky velice zajímá,“ řekl Marek Kindernay, ředitel stanice NOVA Sport.


"Jsme rádi, že jednání dopadla úspěšně a že mohou být spokojeny všechny strany, Slavia, její fanoušci a také televizní diváci, kteří uvidí zajímavý přenos," uvedl na oficiálním klubovém webu generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Česká televize nevyhověla finančním požadavkům

V boji o televizní práva na sledované utkání bylo od počátku několik tuzemských televizí, se kterými se Slavia nebyla schopná domluvit na konkrétním výstupu. S Českou televizí Slavia nenašla společnou řeč v otázce sumy za prodej přenosových práv a nakonec se s ní v médiích pustila i do otevřené války. Neshoda panovala i při jednání s ostatními stanicemi.


Ve hře tak zůstala NOVA Sport, která také o přenos projevila velký zájem, který nakonec proměnila v kýžený úspěch, kterým je získání televizních práv na utkání Poháru UEFA Slavia Praha - Aston Villa. Přímý přenos zápasu začíná na stanici NOVA Sport ve čtvrtek 6. 11. od 20:40 hodin.

Slavii se postaví Aston Villa

Pro českého mistra začínají boje v základní skupině fotbalového Poháru UEFA pěkně zostra. V Edenu je čeká jeden z nejsilnějších týmů anglické Premier League -birminghamská Aston Villa, která letos atakuje příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Úvodní vystoupení proti Ajaxu Amsterdam navíc výsledkově zvládla a zvítězila 2:1.

Kdo má lepší formu?

V domácí soutěži však Aston Villa, která dorazí do Prahy ve středu dopoledne, nečekaně kloptýtnula s Newcastlem, když prohrála 0:2, a přišla o možnost dostat se na třetí místo Premier League. Pro birminghamský klub to byl první nezdar po předchozích dvou výhrách a kouč O'Neill neskrýval rozčarování. "Byli jsme špatní v zakončení," zlobil se O'Neill a zároveň před zápasem v Edenu pohrozil změnami v sestavě.


Slávisté naopak s formou vůbec problémy nemají. V neděli porazili Brno 2:1, náskok na prvním místě v tabulce po 12. kole zvýšili na čtyři body a kouč Karel Jarolím zřejmě přemýšlí nad jediným otazníkem v jinak ustálené základní sestavě. Dilema pro něj bude, zda do středu zálohy vrátí Tijaniho Belaida, nebo v ní ponechá Ladislava Volešáka.


"Uvidíme, Tijani po návratu z reprezentačního srazu nehrál tak, jak jsme si představovali, proto proti Brnu dostal šanci Láďa Volešák, který si o ni říkal v minulých zápasech, kdy střídal. Ale před zápasem s Aston Villou to nemusí nic znamenat, navíc nás čeká nabitý program a spousta zápasů," uvedl Jarolím po nedělním utkáním s Brnem.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.