Hokej

Jaromír Jágr: Parťákův konec v reprezentaci? Rozhodne paní Straková!

Jaromír Jágr: Parťákův konec v reprezentaci? Rozhodne paní Straková!
Zdroj: TN.cz

Česká hokejová superstar po svátečním utkání se Slovenskem znovu potvrdila, že má zájem reprezentovat na mistrovství světa.

Stačilo, aby se dotkl kotouče, a natěšené publikum v O2 Areně už skandovalo jeho jméno. Jaromír Jágr, zřejmě nejlepší hráč české i československé historie, se po dvou a půl letech představil fanouškům opět v reprezentační dresu. A comeback to byl velkolepý. Růžičkovi svěřenci v exhibičním tempu přejeli 7:0 Slováky a Jágr patřil k nejaktivnějším útočníkům – dostal se do spousty dobrých šancí a vstřelil jeden gól.

Jágr pochválil fanoušky

"Bylo to trochu zvláštní, stát zase jednou na domácím ledě a před vlastními fanoušky… I když to byla exhibice, tak člověk chce vyhrát a odevzdat ten nejlepší výkon. Aby si diváci, přišli na své," řekl po utkání Jágr."Slyšel jsem, jak mi jednou aplaudovali, když jsem se vrátil pro puk do pásma. To jsem taky udělal asi po deseti letech… Za každý ohlas fanoušků jsem ale samozřejmě rád, protože bez nich by nemělo cenu hokej hrát," poznamenal s vážnou tváří.

Růžička ho nešetřil, posílal ho i na oslabení

"Nikdo nevěděl, jak ten zápas bude vypadat. Nám hodně pomohlo, že jsme na začátku dali dva rychlé góly. Pro ně asi nebylo moc příjemné to malé hřiště, které nám jako týmu ale pomohlo," vrátil se k utkání.


V jeho průběhu si několikrát zahrál i v oslabení. "Kdy jsem ho hrál naposledy? To už je hodně dávno. Byly časy, kdy jsem ho hrál hodně, a pak přišly časy, kdy jsem ho zase nehrál vůbec," zažertoval hokejista ruského Omsku, jenž možná naposledy nastoupil v jednom týmu s Martinem Strakou.

"Tatínku, pojď hrát!"

Ten se již dříve s reprezentací rozloučil, k utkání během oslav stého výročí českého hokeje se ale ještě rozhodl nastoupit. "Všichni víme, že poslední slovo bude mít jeho manželka. Důležité bude, aby buď ona řekla ano, nebo jeho malá dcera řekla: “Tatínku, pojď hrát!“ On by pak jistě vyměkl," usmál se Jágr.


"Na jedné straně mu ale rozumím, protože se o Plzeň stará nejen na ledě a tráví tam hrozně moc času. A když pak sezona skončí, tak se bude chtít věnovat rodině," komentuje kamarádovo rozhodnutí, ovšem vzápětí dodává: "Na druhé straně chápu tlak fanoušků a trenéra, který chce postavit co nejlepší tým pro mistrovství světa."

"Nikdy nevíš, kdy slyšíš hymnu naposledy"

Jágr se reprezentačního turnaje Karjala Cup neúčastní, a tak se s trenérem Růžičkou zase na čas rozloučil. "Budu trénovat s Kladnem. Naše situace v Omsku není zrovna růžová a před námi je druhá půlka sezony. Každý bod bude důležitý," podotkla hvězda Avangardu.


A jak je to s jeho účastí na mistrovství světa? Evidentně dobře – Jágr za nároďák hrát chce. "Člověk časem dospěje. Když mu je pětadvacet a má za sebou náročnou sezonu, tak se mu třeba nechce reprezentovat. Ale časem zjistí, že se může jednat třeba i o poslední šanci slyšet národní hymnu. Nikdy nevíš, kdy to může být naposled," uzavřel téměř pateticky.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události