Fotbal

Petr Čech: Z porážky se otřepeme

Londýnská Chelsea utrpěla největší porážku v evropských pohárech za osm let, když doplatila na chyby v obraně.

Petr Čech sice obhájil vítězství ve Zlatém míči České republiky, ale na hřišti AS Řím svému mužstvu moc nepomohl. Z šesti inkasoval tři branky a Chelsea podlehla na hřišti AS 1:3. Jaký to byl rozdíl oproti zápasu se Sunderlandem, kde na Čechovu branku nešla jediná střela a gólman si tak připsal sté čisté konto v dresu Chelsea.


Čech: Jeden nepovedený zápas nic nemění


Čech ale nevěší hlavu. Věří, že jeho tým se zvedne a znovu začne vyhrávat. "Máme před sebou další zápas. Utkáme se s Blackburnem a věřím, že se otřepeme a a vyhrajeme. Nyní vedeme ligu a chceme, aby to tak zůstalo," uvedl Čech pro Sky Sports News. "Je to první příležitost vymazat zápas v Římě z hlavy. Myslím, že tento tým hraje skvěle, také si věříme. Ve všech soutěžích můžeme jít daleko a jeden nepovedený zápas to nezmění," dodal Čech.

Jak viděl průběh utkání český gólman

"Nezačali jsme špatně, drželi jsme míč, převedli pár střel, pak však přišel první gól domácích," uvedl český brankář v komentáři k právě skončenému utkání. Za klíčový okamžik střetnutí označil situaci ze 48. minuty, kdy Římané vstřelili druhou branku. "Ten gól to celé změnil. Před začátkem druhého poločasu jsme věděli, že máme 45 minut na to srovnat skóre a najednou to bylo 0:2. Tak jsme se pustili, možná až moc bezhlavě, do útoku a z protiútoku jsme dostali třetí gól," zdůraznil Čechíno.


"Podcenění z naší strany to vůbec nebylo. Prostě rozhodlo to, že jsme si v zápase nevytvořili dostatek šancí a naopak jsme dělali chyby, které soupeř dokázal potrestat," uvedl Petr, aniž by po prohře propadal pesimismu vzhledem k ohrožení šancí Chelsea na účast v osmifinále této prestižní pohárové soutěže. "Vše máme ve svých rukou. Jsem pevně přesvědčen o tom, že jsme natolik silný tým, že zbylé dva zápasy ve skupině zvládneme a zajistíme si postup do další fáze Ligy mistrů!"

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události