Hokej

Strakův konec je definitivní. Nezlomí ho Jágr ani Růžička

Hokejový útočník Martin Straka je přesvědčený, že se český hokej o svou budoucnost bát nemusí.

Růžička – Jágr – Straka. Hvězdná lajna, která se významně podílela na největším úspěchu českého hokeje v jeho novodobé historii, olympijském zlatu z Nagana. V úterý se sešli opět, ovšem v trochu upraveném gardu – Růžička už své kamarády nezásobil gólovými přihrávkami, ale koučoval je. Bohužel definitivně naposledy…

Jak je důležité míti Straku

Když Martin Straka oznámil svůj reprezentační konec, asi ani sám netušil, jaký humbuk tím způsobí. Návrat do “státních služeb“ totiž oznámil jeho věrný parťák Jágr a do hlav fanoušků i trenérů se rázem vkradla touha po návratu zlaté generace, která by pod respektovaným Růžičkou ještě jednou vyrazila do bojů o medaile.


Zdroj: TN.cz


“Martin je hráč, kterého by národní mužstvo potřebovalo. Já věřím, že pokud by hrál po boku Jardy, naše mužstvo by hodně stouplo a na mistrovství světa by mělo reálnou šanci získat medaili,“ řekl jindy zdrženlivý Růžička.


“Všichni víme, že o Martinově konci v reprezentaci rozhodne jeho manželka. A nebo ho zlomí naléhání jeho dcerky, která mu řekne: “Tatínku, pojď hrát!“ pronesl rozesmátý Jágr.


Poté ale zvážněl a pokračoval. "Uvidíme, jestli je jeho rozhodnutí opravdu konečné. Zatím to vypadá, že ano. Já ho na jednu stranu chápu. Plzni se věnuje také jako manažer, což mu zabírá fůru času,“ poznamenal slavný útočník.

"Opravdu končím. Definitivně!"

A co na to všechno říká sám Straka? “Opravdu končím. A to definitivně. Nevím, co by se muselo stát, abych své rozhodnutí změnil…“ tvrdí skálopevně.


"Český hokej se rozhodně nemá čeho bát, je tu spousta mladých a talentovaných hráčů… Já jsem v reprezentaci strávil krásných 15 let a dosáhl jsem svého největšího úspěchu, za který považuji olympijské zlato z Nagana. Na to budu vzpomínat určitě nejvíc,“ uzavřel Straka.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události