Fotbal

Fotbalový průšvihář Barton má další problém. Už ukázal i holý zadek

Fotbalový průšvihář Barton má další problém. Už ukázal i holý zadek
Zdroj: oficiální zdroj

Pověstné “blikance” řízného sparťanského obránce Tomáše Řepky jsou pouze slabým odvarem běsnění, kterým se prezentuje známý fotbalový výtržník Joey Barton.

Tentokrát se nejednalo o žádnou z jeho oblíbených pouličních rvaček, ale o rasový útok na protihráče Gabriela Agbonlahora ve víkendovém zápasu Premier League mezi Bartonovým Newcastlem a Aston Villou.

Barton by se měl konečně chytit za nos

Šestadvacetiletý Barton údajně šťouchl Agbonlahora do obličeje a chytil ho za nos, ale za incident nebyl nijak potrestán. Hlavní rozhodčí utkání Steve Bennet uvedl, že Bartonův zákrok rozhodně nebyl na červenou kartu. Barton měl údajně vše doprovodit grimasami, které měly poukazovat na Agbonlahorův černošský původ. "Barton šel kolem mě, položil prst na rty a řekl, abych si svoje velké rty strčil do p....e," nevychází z údivu Agbonlahor.


Zdroj: TN.cz


"Vypadalo to, jako by říkal něco o velkých rtech. Pokud je to pravda, tak by měl být pořádně potrestán,“ řekl jeden z očitých svědků.

Barton: Všichni dělají akorát z komára velblouda

Aston Villa se však odmítá s takovým výsledkem ztotožnit a zvažuje podání stížnosti na Bartona kvůli rasismu. Jakékoliv rasistické obvinění totiž FA musí přijmout a následně projednat. „Veškeré stížnosti týkající se rasismu samozřejmě projednáme. Jestliže něco obdržíme od Aston Villy, k incidentu Bartona s Agbonlahorem se vrátíme,“ řekl mluvčí FA.

Podívejte se na Bartonův ostrý faul na Etuha


Veškerá obvinění Barton odmítá. "Vše vzniklo kvůli tomu, že mě Agbonlahor fauloval. Jasně, že jsem se ohradil, ale jediné, co jsem mu řekl, je to, aby byl zticha a nechal mluvit svoje nohy,“ hájí se problémový fotbalista. "Po zápasu jsme si normálně potřásli rukama. Myslím, že lidé dělají z komára velblouda. Všichni ví, že kvůli tomu, jakou mám pověst, tak se nemůžu nikoho ani dotknout. Mám naprosto čisté svědomí,“ řekl Barton, jehož nevlastní bratr byl odsouzen za rasově motivovanou vraždu na 17 let.

Fotbalista nebo kriminálník?

Kde je pravda, je otázkou. Trestní rejstřík talentovaného fotbalisty připomíná  každopádně spíše zápis pořádného kriminálníka. Incident, který zřejmě bude řešit Anglická fotbalová federace, přišel nedlouho poté, co Bartona propustili z vězení. Dne 20. května 2008 byl odsouzen za brutální napadení mladého muže před jednou z liverpoolských restaurací. Tehdy "dostal" šest měsíců tvrdého žaláře. Po uplynutí necelé poloviny trestu byl Barton propuštěn, přičemž zbytek si odpykal výkonem veřejně prospěšných prací.

Podívejte se na Bartonovo řádění před restaurací


Trvalo mu pouze pár dní, než způsobil další poprask, když brutálně napadl svého bývalého spoluhráče Ousmaneho Daboa. Francouzský reprezentant, který měl inkasovat několik silných úderů pěstí a kopanců, musel vyhledat lékařskou pomoc. Kvůli tomuto incidentu byl Barton propuštěn z Manchasteru City, ačkoliv patřil mezi nejlepší střelce.


Zdroj: oficiální zdroj


Velmi dobrý přítel anglického boxera Rickyho Hattona je vůbec velmi konfliktním člověkem. V roce 2005 přejel v Liverpoolu na přechodu pro chodce ženu, které způsobil zlomeninu nohy. V roce 2007 byl uvězněn za napadení taxikáře, který ho odvážel po zápasu do hotelu. Joey Barton je zkrátka pořádné kvítko.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události