Hokej

Čajánek přebírá kapitánské "céčko"

Trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku čeká první soutěžní zápas po letním návratu na reprezentační lavičku.

Karjala Cup začíná a v rámci prvního dílu seriálu Euro Hockey Tour se Češi střetnou s domácím Finskem. Poté na český tým čekají v Hartwall Areně v Helsinkách tradiční soupeři z nejužší evropské špičky - v sobotu Švédsko a v neděli Rusko. Český výběr turnaj Karjala od roku 1992, kdy se hrál poprvé, nikdy nevyhrál. Loni skončil třetí. Přepíše Vladimír Růžička historii?

Na Finy už bez slávistů

Lodivod Růžička předem avizoval, že na duel s Finskem nepočítá s hráči ze Slavie. Svá slova také splnil a tak se reprezentace musí obejít bez brankáře Adama Svobody, beka Petr Kadlece a útočníků Romana Červenky s Jaroslavem Bednářem. Podle dohody se akce nezúčastní také celá první útočná formace Jaromír Jágr, Martin Straka a Jaroslav Hlinka.

Kapitánem bude Čajánek

"Kapitánem bude Petr Čajánek, zítra bude chytat Lukáš Mensator, hrát nebude mladý Květoň. Obranu asi ještě trošku promícháme, ještě uvidím podle večerního tréninku," řekl Růžička po dnešní dopolední přípravě novinářům. Na turnaji dostanou určitě prostor oba brankáři. "Proti Švédům bude chytat Kopřiva a pak uvidíme," dodal Růžička.
Na tréninku týmu v Edenu chyběl na ledě pouze obránce Michal Barinka, nikoli však ze zdravotních důvodů. "Jen se zpozdil, měl nějaký problém po cestě na trénink. Zdravotně je v pořádku," ujistil Růžička.


"Po chvilce se zase objevuju v nároďáku, tak se na to těším," řekl Čajánek. "Přijel jsem na tento turnaj a co bude potom dál, na to je ještě brzo," uvedl zkušený hokejista. Nepřemýšlí proto zatím ani nad dalšími turnaji série Euro Hockey Tour. "Je to otázka pro trenéra, jak to bude dál vypadat. Je předčasné se o tom bavit," dodal.

První zápas čeká Čechy ve čtvrtek

V minulé sezoně měl národní tým pod vedením Aloise Hadamczika s Finskem vyrovnanou bilanci. Porazit jej dokázal v listopadu v Helsinkách právě při turnaji Karjala 3:2. Poté prohrál v Moskvě 5:6 po samostatných nájezdech a v únoru v Tampere, kde vstoupil do Švédských her, utrpěl potupný debakl 1:6. Vzájemná utkání pak uzavřela výhra 2:1 po samostatných nájezdech na domácím ledě při turnaji Česká pojišťovna Cup. 

První utkání proti Finsku začíná ve čtvrtek v 17:30 hodin.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události